نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

اخبار بانک های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...
قیمت ارز، دلار،طلا،سکه

به نقل از بانک توسعه تعاون

پرداخت 19620 فقره تسهیلات بانک توسعه تعاون به کارآفرینان روستایی و عشایری

16 مهر 1398 کد خبر: 3796

 

حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بانک توسعه تعاون 19620 فقره تسهیلات به ارزش 16600 میلیارد ریال به تعاونگران و کارآفرینان روستایی و عشایری پرداخت‌نموده است

حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون که به همراه محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم ویژه روز ملی روستا در شهرستان بیرجند حضور یافته بود در حاشیه مراسم به خبرنگاران گفت: فعالیت‌های روستایی و عشایری باعث ایجاد ارزش‌افزوده بسیار در اقتصاد ملی می‌گردند و صنایع روستایی و عشایری در بسیاری از اقتصادها به‌عنوان پیشرانه مطرح هستند که زمینه‌ساز بسیاری از مشاغل گوناگون اقتصادی می‌گردند.

مهدیان افزود: فعالیت‌ها و مشاغل روستایی و عشایری از ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری حائز اهمیت فراوانی است و برخی از این فعالیت‌های روستایی به‌عنوان نمادی از فرهنگ و اقتصاد کشور قابل معرفی هستند.

وی در این رابطه تصریح کرد: مشاغل روستایی در استان‌های سراسر کشور به‌صورت سنتی و مدرن وجود دارند که زیبایی و تنوع خاصی به اقتصاد و فرهنگ ایران جلوه داده‌اند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون خاطرنشان کرد: هم‌زمان با اقدامات توسعه‌ای دولت برای ایجاد رونق اقتصادی بیشتر میان روستاییان و عشایر، بانک توسعه تعاون به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری وارد فاز اجرایی و طرح گردید و باگذشت 20 ماه از این طرح تاکنون 19620 فقره تسهیلات به ارزش 16600 میلیارد ریال به تعاونگران و کارآفرینان روستایی و عشایری پرداخت گردیده است.

وی از پرداخت تسهیلات تکلیفی شامل مشاغل خانگی، کمیته امداد، سازمان بهزیستی به مبلغ 930 میلیارد ریال طی سال 1397 و شش‌ماهه اول سال 98 را از دیگر خدمات این بانک جهت ایجاد و حفظ اشتغال نام برد.

مهدیان افزود: با بررسی و آنالیز آمارها و عملکرد بانک می‌توان گفت وظایف و تکالیفی که دولت و مجلس در راستای اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور بر عهده بانک توسعه تعاون قرار داده‌اند به‌خوبی ایفا شده است و ما باید من‌بعد با برنامه‌ریزی و تداعی چشم‌انداز پیش رو موفقیت‌های بیشتری در این خصوص کسب نماییم.

مهدیان در این بازید ضمن اظهار خشنودی از برپایی غرفه بانک توسعه تعاون در حاشیه مراسم روز ملی و روستا گفت: حضور بانک در راستای معرفی اقدامات و فعالیت‌های ملی بانک توسعه تعاون برای همگان می‌باشد.

گفتنی است همایش ملی روز روستا و عشایر که پنج دوره آن در تهران برگزار شد، در ایستگاه ششم و برای اولین بار بعد از تهران به خراسان جنوبی رسید که نشان از توجه دولت به مناطق محروم و کم برخوردار دارد.

این همایش 15 مهرماه در محل سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند و با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و تعدادی از وزرا و معاونین آن‌ها برگزار شد

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2019GhadiriSoft.ir