نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...
قیمت ارز، دلار،طلا،سکه

به نقل از خبرگزاری ایسنا

تداوم بهبود شاخص‌های اقتصادی استان نیازمند تامین منابع است

20 مهر 1398 کد خبر: 428511

استاندار کرمانشاه با اشاره به بهبود شاخص‌های اقتصادی استان، تداوم این روند را نیازمند تامین منابع مالی مورد نیاز دانست.
استاندار کرمانشاه

استاندار کرمانشاه با اشاره به بهبود شاخص‌های اقتصادی استان، تداوم این روند را نیازمند تامین منابع مالی مورد نیاز دانست.

به گزارش خبرنگار ایسنا، هوشنگ بازوند در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که امروز(۲۰ مهر) با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از بهبود شاخص‌های اقتصادی استان کرمانشاه یاد کرد و آن را نتیجه تدوین سند اقتصاد مقاومتی و دو سند پایین دست آن شامل سند اشتغال و سند رونق تولید دانست.

 وی افزود: با کمک این اسناد توانستیم هم جلوی رشد بی‌رویه  بیکاری استان را بگیریم و هم روند آن را کاهشی کنیم.

 مدیر ارشد استان کرمانشاه تداوم بهبود شاخص‌های اقتصاد استان را نیازمند تامین منابع مالی دانست و تاکید کرد: امروز ما در جلسات ستاد تسهیل و کارگروه اشتغال به بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات فشار وارد می‌کنیم و از سوی دیگر این بانک‌ها از سوی مدیریت خود در تهران تحت فشار هستند تا منابع و مصارفشان را مدیریت کنند.

 به گفته استاندار کرمانشاه، خروجی این امر ایجاد بروکراسی طولانی در بانک‌ها و تحت تاثیر قرار گرفتن فضای کسب و کار استان است.

 بازوند دلیل این مشکلات را بلوکه شدن هفت هزار میلیارد تومان منابع  بانکی استان در بخش زلزله برای امهال تسهیلات و یا پرداخت تسهیلات به مردم برای بازسازی دانست و عنوان کرد: برای رفع این مشکلات نیازمند تقویت سیستم بانکی استان هستیم.

 وی اظهار کرد: اگرچه بانک‌مرکزی با در نظر گرفتن یک خط اعتباری برای کرمانشاه به دلیل مشکلات تورمی که ایجاد می‌کند موافق نیست، اما می‌توان با کمک گرفتن از بانک‌های دیگر استان‌ها، منابع مالی بانک‌های کرمانشاه را تقویت کرد.

 به گفته استاندار کرمانشاه، با این کار  مشکلات بخش خصوصی که مربوط به کمبود منابع سیستم بانکی است تا حدودی مرتفع خواهد شد.

 وی همچنین از طولانی بودن روند واگذاری واحدهایی که توسط بانک‌ها تملک شده‌اند به بخش خصوصی نیز انتقاد کرد و گفت: این روند گاهی بیش از ۱۲ ماه هم طول می‌کشد.

 وی بر لزوم کاهش این روند تاکید کرد تا بتوان هرچه زودتر از ظرفیت این واحدهای تملک شده استفاده کرد.

 بازوند در ادامه به عقب ماندگی تاریخی که استان کرمانشاه دچار آن شده هم اشاره کرد و یادآور شد: استان ما حداقل در هشت سال جنگ تحمیلی از قطار توسعه عقب ماند و اکنون برای جبران این عقب‌ماندگی نیازمند توجه ویژه هستیم.

 وی خواستار پای کار آمدن سازمان‌های توسعه‌ای مانند ایدرو و ایمیدرو در کرمانشاه شد.

 استاندار کرمانشاه یکی از مهمترین بخش‌هایی که سازمان‌های توسعه‌ای می‌توانند وارد آن شوند را دو منطقه ویژه اقتصادی استان کرمانشاه دانست و خاطرنشان کرد: ما بخش خصوصی ضعیفی در کرمانشاه داریم که تاکنون نتوانسته در این دو منطقه رونق ایجاد کند و تقاضا داریم سازمان‌های توسعه گرا برای یک پروسه چند ساله این مناطق ویژه اقتصادی را در دست بگیرند و در آن رونق ایجاد کنند.

 بازوند در ادامه از مشکلات مرزهای استان کرمانشاه هم یاد کرد و گفت: اگرچه این مرزها علاوه بر استان کرمانشاه برای کل کشور هم یک فرصت است، اما مرزهای ما با مشکلاتی مواجه شده است.

 استاندار کرمانشاه تعطیلی بیش از دوماهه مرز سومار را از مهم‌ترین این موارد دانست و تاکید کرد: وضعیت مرز نباید بگونه‌ای باشد که با یک گزارش، مرزی که روزانه بیش از ۴۵۰ کامیون در آن تردد داشته و ۴۰۰ نفر در آن مشغول بکار بودند، تعطیل شود.

 بازوند همچنین خواستار توجه ویژه به مزیت معادن استان کرمانشاه شد و تاکید کرد: حوزه معدن می‌تواند به تنهایی اقتصاد کرمانشاه را بگرداند.

 وی با انتقاد از اینکه حدود دو سال است درگیر ماجرای پهنه‌بندی شده‌ایم، یادآوری کرد: اکنون که این پهنه‌بندی به پایان رسیده باید بتوانیم سرمایه‌گذاری‌ها را در این مناطق بیشتر کنیم.

انتهای پیام

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2019GhadiriSoft.ir