نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...
اسناد و مدارک من ، امنیت و سهولت دسترسی به اسناد

به نقل از خبرگزاری ایکنا

ضرورت توجه به محصولات فرهنگی در اجتماع اربعین

20 مهر 1398 کد خبر: 428812

دیگر رسانه‌ها ـ معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت: باید برای زائران اربعین حسینی محصولات و خدمات فاخر فرهنگی ارائه کرد و در این مسیر اقدامات موثری انجام شده که نیازمند ارتقاست.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از مهر، سیدجواد مظلومی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در گفتگو با این خبرگزاری گفت: هرکسی که به زیارت اربعین آمده و وارد این گردونه شده با داشته‌ای آمده و با همان داشته اگر برگردد، دچار خسران شده است. گسترش زائرین و فراگیر شدن فرهنگ زیارت اربعین چیزی است که بیش از یک پدیده طبیعی باید به آن نگاه کرد و معجزه الهی است و با وجود سختی‌هایی که دارد، عالمگیر شده است.

وی ادامه داد: نمیتوانیم بگوییم خلق این حماسه بزرگ اثر فلان مبلغ یا نتیجه یک اثر هنری است و جز معجزه و عشق اباعبدالله دلیل دیگری نمی‌توان برای آن متصور شد. محبت ایشان مردم را به این دلدادگی کشانده وشور وشعور و نور و نورانیت، ظرف وجودی مومنان و زائران را پر کرده است.

معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری درباره ضرورت توجه به کار‌های فرهنگی در سفر اربعین خاطرنشان کرد: در روایات آمده است که برکات زیارت متوقف است به زیارت با معرفت. معرفت به خود اهل بیت، حرمت و تولی به ولایت ایشان. خوشبختانه شاهدیم که در موکب‌ها علاوه بر خدمات رفاهی، محصولات فرهنگی عرضه می‌شود که قطعا به معرفت افزایی زوار منجر خواهد شد.

مظلومی ادامه داد: باید برای ذائقه و فهم مخاطبان، محصول فرهنگی ارائه کنیم و در این سال‌ها رشد چشمگیری در این زمینه می‌بینیم و بسیاری از موکب‌ها و مسئولان در این زمینه تلاش می‌کنند و امیدواریم این روند بهتر شود.

وی که در آیین شعر خوانی اربعینی شاعران ایرانی در نجف اشرف که به همت کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین برگزار شده بود، حضور داشت درباره این مراسم نیز گفت: یکی از ابعاد ماندگار و حماسه ساز اتفاق کربلا و عاشورا بعد هنری آن است و یکی از هنر‌هایی که در ابراز این زیبایی اثر گذار بوده شعر است. خوشحالیم که شاعران و اهل هنر به این وادی می‌پردازند.

حجت الاسلام و المسلمین مظلومی خاطرنشان کرد: بیشتر عزیزانی که شعر خواندند، شاعران جوانی بودند که سروده‌های ماندگاری را ارائه کردند و در روایات داریم هرکسی برای اهل بیت (ع) یک بیت شعر بگوید، خداوندی خانه‌ای در بهشت برای او بنا می‌کند و ما بسیاری از ساکنان بهشت را در این مجلس دیدیم و افتخار کردیم شاعران جوان به زیبایی، کوتاهی و ایجاز یک دنیا روضه آفریدند.

انتهای پیام

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2019GhadiriSoft.ir