نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...
مخاطبین من, پشتیبان گیری و بازیابی مخاطبین اندروید ,شماره تلفن

به نقل از خبرگزاری مهر

اقدامات در راستای گردآوری مجموعه توانمند علمی باشد

21 مهر 1398 کد خبر: 428866

زنجان-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: اقدامات باید در راستایی باشد که بتوانیم شاهد گردآوری مجموعه توانمندی در حوزه علمی باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام طهماسبی شامگاه شنبه  درجلسه  کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری (آپفن) استان زنجان که در سالن امام علی (ع) استانداری برگزار شد، از آغاز اولویت‌بندی منابع امسال برای پژوهش و نیز برنامه‌ریزی برای فراخوان طرح‌هایی که تا به امروز تعیین تکلیف نشده است، خبر داد و افزود: بی‌تردید اقدامات ما در عرصه‌های علمی باید به گونه‌ای باشد که منجر به گردآوری مجموعه توانمند در این زمینه باشد.

وی با یادآوری اینکه انتقال دبیرخانه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری از دانشگاه زنجان به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان را باید از جمله تغییرات اعمال شده در این زمینه دانست، تصریح کرد: بی‌تردید یکی از مهم‌ترین انتظارات ما از این کارگروه تخصصی این است که با اعمال این تغییرات و انتقال‌های صورت گرفته، سطح کار به هیچ عنوان تنزل نیابد.

این مسئول با اشاره به اینکه اگر خواهان در اختیار داشتن مجموعه‌ای توانمند در حوزه علمی و پژوهشی هستیم، باید اقداماتی که در این زمینه انجام می‌دهیم، مبنای نظری، علمی و پژوهشی داشته باشد، ادامه داد: خوشبختانه بعد از اعمال این تغییرات و در راستای تداوم آنچه که تا به امروز در این کارگروه شاهد انجام آن بودیم، اقدام به تدوین نظام‌نامه برای آپفن کردیم.

وی با تاکید بر اینکه همه تلاش‌ها باید در راستای اثربخشی بیش از پیش این کارگروه بعد از انتقال دبیرخانه آن به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان باشد، اظهار کرد: در نظام‌نامه‌ای تدوین شده، مواردی از جمله فلوچارت سازماندهی کارگروه، چشم‌انداز و رویکرد راهبردی، شرح وظایف و نیز اعضای کمیته‌ها تعریف شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در ادامه با اشاره به اینکه برای این کارگروه چهار کمیته راهبردی آموزش عالی، راهبردی پژوهش، راهبردی فناوری و نوآوری و راهبردی آموزش مهارتی در نظر گرفته شده است، بیان کرد: مهم‌ترین کاری که این کارگروه انجام می‌دهد، ایجاد انسجام مدیریتی برای ارتقای شاخص‌های توسعه در بخش‌های آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری است.

طهماسبی با یادآوری اینکه این کارگروه، شتاب‌دهنده توسعه فراگیر استان است، خاطرنشان کرد: تقویت همکاری‌های بین‌بخشی، اعمال حاکمیت خوب، پاسخ‌گو و مسئولیت پذیر، ترویج مسئله‌محوری، حضور همه ذی‌نفعان در امور آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری از رویکردهای راهبردی کارگروه آپفن به‌شمار می‌رود.

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2019GhadiriSoft.ir