نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
یادداشت های من، یادآوری یادداشت ها و هر آنچه که برای شما مهم است

به نقل از خبرگزاری تحلیلی ایران

آمریکا ترکیه را تهدید به تحریم کرد

19 آبان 1398 کد خبر: 538852

ایرنا نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه گفت: کنگره ایالات متحده آمادگی داردک ه ترکیه را با تحریم اقتصادی مجازات کند مگر این که آنکارا از دریافت سیستم های موشکی دفاع هوایی اس۴۰۰ ساخت روسیه منصرف شود.

«رابرت اوبرایان» در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس گفت: اگر ترکیه از دست موشک های اس ۴۰۰ خلاص نشود، در این صورت کنگره از طریق قانون کاتسا که از  حمایت نمایندگان دو حزب برخوردار است قوانین تحریم ترکیه را تصویب خواهد کرد و آنکارا عواقب این تحریم ها را احساس خواهد کرد.

براساس قانون کاتسا آمریکا مصوب سال ۲۰۱۷، واشنگتن به اعمال تحریم ها علیه هر کشوری که تبادلات نظامی چشمگیری با دشمنان آمریکا از جمله روسیه دارد، ملزم می شود.

اوبرایان افزود: ما به رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به وضوح گفتیم که در حوزه پیمان آتلانتیک شمالی " ناتو" هیچ جایی برای سامانه موشکی اس ۴۰۰ و یا هر گونه سلاح های قابل توجه روسیه وجود ندارد.

مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرد، دونالد ترامپ نیز قرار است در سفر آتی اردوغان به واشنگتن به طور صریح با وی در مورد تهدیدات موشک های اس ۴۰۰ صحبت کند.  

اردوغان چندی پیش خرید سامانه اس ۴۰۰  روسی را ضرورتی برای صلح منطقه دانست و اعلام کرد که فرآیند نصب آن در ماه آوریل (فروردین ۹۹) تکمیل می‌شود.

وی درباره سامانه پدافند هوایی اس ۴۰۰  اظهار کرد : این اقدام برای صلح منطقه ضروری بود. این سامانه تهاجمی نبوده و دفاعی است و ما نیز به چنین پدافندی نیاز داریم.

310311

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2019GhadiriSoft.ir