نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
مخاطبین من, پشتیبان گیری و بازیابی مخاطبین اندروید ,شماره تلفن

به نقل از خبرگزاری ایکنا

علم و دانش کلید همه پیشرفت‌ها محسوب می‌شود

19 آبان 1398 کد خبر: 538924

گروه اجتماعی ــ رییس جمهور با اشاره به اینکه علم و دانش کلید همه پیشرفت‌هاست گفت: علم پایان ندارد و برای شناخت و فراگیری علوم مختلف باید تلاش کرد

علم و دانش کلید همه پیشرفت‌ها محسوب می‌شودبه گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور کشور امشب در نشست شورای اداری استان اظهار کرد: از مردم استان یزد مخصوصا مردم شهرستان یزد تقدیر و تشکر می‌کنم که علاوه بر اجتماع بزرگ امروز، حضور پرنشاط و فعال مردم در مسیر خیابان‌ها را شاهد بودیم.

وی ضمن تشکر از طالبی، استاندار فعال و جوان استان و آیت‌الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد که عنصر فعال در زمینه علم و دانش، خدمات اجتماعی و مردمی و ترویج احکام و فرهنگی دینی هستند گفت: یزد، شهر علم علوم قدیم، علوم حوزوی و دانشگاهی است.

وی با اشاره به خدمات به پیامبر له جامعه افزود: پیامبر در قدم اول ایمان را برای مردم به ارمغان آورد و جهان بینی بزرگی به مردم عنایت کرد و مردمی را از بت‌ها آزاد و متصل به اسمان‌ها و ایمان واقعی را زنده کرد.

روحانی ادامه داد: پیامبر بعد از ایمان سه نکته اساسی به ما آموزش داد که به ما فرمود: علم و دانش بیاموزید و کسی که در راه دانش قدم می‌گذارد پا روی بال فرشتگان می‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه علم و دانش کلید همه پیشرفت‌هاست گفت: علم پایان ندارد و برای شناخت و فراگیری علوم مختلف  باید تلاش کرد به عنوان مثال کارخانه عظیم توربین که ظهر امروز در یزد افتتاح شد، کار بزرگ دانشمندان ما است و این عزت کشور ما است.

رییس جمهور نکته بعدی را کار شبانه روزی عنوان کرد و افزود: سنگر فقط در برابر حمله دشمن نیست و کسی که کار می‌کند نیز مجاهد است. کار کردن و تلاش عیب نیست بلکه همه باید تلاش کنیم و مردم را در ثمره کار شریک کرد.

روحانی ادامه داد: هیچ چیزی بدتر از بیکاری نیست، برخی فکر می‌کنند اشتغال را فقط دولت ایجاد می‌کند در صورتی که اینگونه نیست، دولت باید زیرساخت‌ها و تسهیلات را فراهم کند.

وی اخلاق را از دیگر دستورات مهم پیامبر عنوان کرد و گفت: اخلاق در واقع هدف زندگی ما است. پیامبر اکرم زندگی، انسانیت، معاشرت و سلوک با یکدیگر را به ما یاد داد.

رئیس جمهور با اشاره به شرایط استان یزد بیان کرد: نباید در این استان بیکار داشته باشیم، بهترین جایی که اشتغال ایجاد می کند، گردشگری است و استان یزد ظرفیت زیادی در این حوزه گردشگری دارد.

وی گفت: بهترین راه اشتغال، اقتصاد دانش بنیان است و با احداث کارخانه دانش‌بنیان در این استان اشتغال استان متحول می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2019GhadiriSoft.ir