نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
اسناد و مدارک من ، امنیت و سهولت دسترسی به اسناد

به نقل از خبرگزاری تسنیم

عضو فراکسیون امید مجلس: دولت برای پیشگیری از رانت و فساد سامانه شفافیت ‌راه‌اندازی کند

20 آبان 1398 کد خبر: 539147

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برای پیشگیری از فساد و رانتی که امروز در کشور بیداد می‌کند سامانه شفافیت را راه‌اندازی کند.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره بر ضرورت شفافیت در تمام ارکان کشور اظهار داشت: اگر بر وزارتخانه‌هایی که در جریان اقتصاد کشور نقش‌آفرینی می‌کنند مثل وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد همین روندی که امروز متاسفانه شاهد هستیم حاکم باشد، بحث فساد و رانت که امروز در کشور بیداد می‌کند ادامه می‌یابد.

وی افزود: این مشکلات به دولت برمی‌گردد که سامانه شفافیت راه‌اندازی نکرده هرچند دولت در برنامه ششم توسعه مکلف به اجرای شفافیت شد و همه ارگان‌ها حتی مجلس و همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به این روند هستندکه امروز شاهد اشتباه مدیران نباشیم که سبب بی‌اعتمادی مردم است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با دستگیری و زندانی کردن شاید بخشی از مشکل به صورت سطحی برطرف شود ولی اگر بخواهیم به صورت ریشه‌ای مشکلات را برطرف کنیم باید فضای شفافیت در جامعه حاکم شود، به این گونه که هر نوع واگذاری و دادن هر نوع امتیاز همراه با شفافیت باشد و همه مردم در جریان باشند.

ابراهیمی بیان کرد:هر چند در حوزه جنگل و منابع طبیعی به دلیل اینکه سودهای کلانی در آنها نهفته ‌و امکان اشتباه در این دستگاه‌ها وجود دارد ولی با این وجود درحال حاضر راه‌اندازی سامانه شفافیت می تواند تا حدودی بخش اعظم مشکلات ناشی از فساد مالی در کشور را برطرف کند.

وی ادامه داد: درحال حاضر هیچ گونه قضاوتی درخصوص افرادی که اخیرا به دلیل اختلاس در حوزه وزارت کشاورزی و منابع طبیعی دستگیر شدند نمی‌کنیم ولی شفافیت مسائل جامعه مطالبه به حق مردم است.

انتهای پیام/716/ش

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2019GhadiriSoft.ir