«محمدرضا پورابراهیمی»،  نماینده  مردم کرمان و عضو کمیسیون اقتصادی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه با در رابطه با چالش‌ها در انتخاب رئیس مجلس یازدهم گفت: در مجلس دهم انتخاب رئیس مجلس بین دو جریان سیاسی بود اما در این مجلس بین نمره‌های متفاوت است نه گروه‌های متفاوت. دوستانی که خود را برای رئیسی یا نایب رئیسی مطرح می‌کنند چون همه وابسته به یک جریان و تشکل هستند اگر با هم بنشینند وفاق کنند پیام خوبی را  به جامعه می‌دهند. آقایان کاندیدای ریاست مجلس با هم صحبت کنند به جای اینکه بین 5 تا 10 نفری که مطرح هستند، در کف صحن علنی و کمیسیون‌ها با هم چالش‌هایی در تعیین افراد داشته باشند، با هم توافق کنند. طبیعتا همه می‌پذیرند و قبول می‌کنند.

او در ادامه گفت: در مجلسی که اکثریت آن انقلابی و اصولگرا هستند نیازمند وحدت هستیم. انتظارات جامعه از مجلس یازدهم متفاوت است. اگر در مجلس یازدهم باب تفرقه باشد از همین الان نگاه مأیوس در جامعه نسبت به مجلس شکل می‌گیرد و نباید این طور باشد. اگر مبنا خدمت است دعوا سر خدمت نباید منجر به اختلافات شود پیشبینی ما این است که توافقات انجام می شود.

پورابراهیمی در مورد فعالیت خود در مجلس یازدهم گفت: در مجلس آتی در کمیسیون اقتصادی خواهم بود چون تخصص من این است و به عنوان یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی که سال‌هاست در آن هستیم ان‌شاءالله انجام وظیفه خواهیم کرد.

نماینده مردم کرمان در رابطه با عملکرد مجلس دهم مطرح کرد: مردم باید در رابطه با عملکرد مجلس نظر بدهند؛ صحیح نیست که خودمان به خودمان نمره بدهیم. عملکرد‌ ما ملی است. در حوزه انتخابیه خودم چند دوره است به عنوان رأی اول استان و حوزه انتخابیه با فاصله با نمایندگان بعدی انتخاب می شوم، این نگاه مثبت مردم کرمان است که جا دارد از آنها تشکر کنم. در رابطه با عملکرد در فضای ملی دیگران باید اظهارنظر کنند کسانی که با ما مرتبط هستند، مثل فعالان اقتصادی باید بگویند عملکرد ما چگونه بوده است، چون از اعضای کمیسیون اقتصادی هستیم. تقریبا ارزیابی‌ ما این است که در حد متوسط کارهای خوبی انجام شده است. اگرچه اشکالات، کوتاهی‌ها و نقص‌هایی بوده که بخشی از آن متوجه خود ما و بخشی متوجه ساختارها است و دست ما نیست. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم در ادامه بیان کرد: 3 سال در کمیسیون اقتصادی بر روی اصلاح قانون مبارزه با کالا و ارز کار کردیم و خروجی آن اصلاح قانون شد، این یکی از اقدامات مهم مجلس دهم است. مطمئن هستم تا پایان خردادماه اصلاحات آن در شورای نگهبان انجام می‌شود و ابلاغ خواهد شد و این یک اتفاق مثبت در نظام اقتصادی برای حمایت از تولید است. مجلس دهم در رابطه با قانون مالیات بر ارزش افزوده هم اقدام مفیدی انجام داد. پس از سالها تلاش شبانه روزی این قانون اصلاح شد که به موجب آن بخش زیادی از مشکلات فعالان اقتصادی در بحث ارزش افزوده را برطرف می‌کند. امیدوارم در مجلس یازدهم بتوانیم اصلاح قانون بانک مرکزی و قانون اصلاح بانکداری جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دهیم زیرا به‌رغم اینکه در کمیسیون و صحن علنی به تصویب رسید و وارد دستور شدیم اما زمان اجازه نداد و نتوانستیم، نهایی کنیم.

پور ابراهیمی افزود: در مجلس دهم روزهای خوبی را رقم زدیم و هم روزهای ناموفق اما در مجموع ارزیابی ما بر این بود که توانستیم در بخش‌هایی، عملکرد خوبی داشته باشیم. نمره عملکرد من در حد متوسط بوده، نه خیلی عالی و نه خیلی ضعیف است که بخواهیم تحقیرش کنیم و نه آنقدر خوب که مطلوب و نیاز جامعه بود.