به گزارش فارس، «بنی گانتز» رئیس حزب آبی‌وسفید از تمرکز «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روی ضمیمه کردن شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری به اراضی اشغالی فلسطین انتقاد کرد.

گانتز که زمانی مأمور تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی شده بود، طی کارزار انتخاباتی در شهر ساحلی «نتانیا» با انتقاد از نحوه عملکرد نتانیاهو در مقابله با عملیات‌های موشکی گروه‌های مقاومت فلسطینی در غزه، تلویحاً حاکمیت رژیم صهیونیستی بر مناطق جنوبی فلسطین اشغالی را از دست رفته توصیف کرد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، وی با در این باره گفت: «به نتانیاهو پیشنهاد می‌کنم، پیش از هر چیز، حاکمیت اسرائیل را بر نِتیووت، سدیروت و مناطق مرزی غزه اعمال کند».

گانتز با بیان اینکه نتانیاهو برای اسرائیلی‌ها خسته و کِسل‌کننده شده است، به تلاش‌های او برای توافق آتش‌بس با حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی در غزه کنایه زده و گفت او باید ابتدا با ساکنان شهرک‌های اطراف غزه توافق کند.

گانتز در حالی از نحوه عملکرد نتانیاهو درخصوص غزه انتقاد می‌کند که خودش چند روز پیش با شنیدن صدای آژیرهای حمله موشکی در یکی از شهرک‌های نزدیک غزه، به پناهگاه گریخته بود. 

سومین انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی طی یک سال جاری نیز در تاریخ دوم مارس ۲۰۲۰ (دوازدهم اسفند ۱۳۹۸) برگزار خواهد شد.