به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز؛ آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج اظهار کرد: در طی تمام سال‌های بعد از انقلاب و به ویژه  یک دهه اخیر ایران همواره مورد حملات چندضلعی و متنوع دشمنان قرار گرفته است و در سال‌های اخیر بی‌سابقه‌ترین جنگ اقتصادی به ایران تحمیل شده است.

وی ادامه داد: دشمنان از طریق رسانه و هنر سنگین‌ترین جنگ روایت ها را برای تحریف وقایع به کار گرفتند و سنگین‌ترین جنگ نیابتی و جنگ دیپلماتیک و سیاسی را برای شکستن محور مقاومت استفاده کردند.

امام جمعه کرج باتأکید بر این که تمامی راهبردهای استکبار به سرکردگی آمریکا شکست خورده است، گفت: به فضل الهی در تمام این ها غلبه راهبردی با ایران بوده است و روز به روز در منطقه و دنیا قوی‌تر شده‌ایم و آمریکا به انزوا رفته است.

وی با ارائه مصادیقی از غلبه محور مقاومت بر آمریکا و اسرائیل بیان داشت: شکست‌های نظامی آمریکا و اسرائیل در برابر ایران در سطح منطقه مانند حمله پهبادی حزب‌الله به مناطق استراتژیک رژیم اسرائیل و حمله به کشتی‌های نفتکش امارات یا حمله به تأسیسات آرام کو از جمله مواردی بود که دشمن را در منطقه دچار ضعف کرد.

حسینی همدانی همچنین با اشاره به غلبه گفتمان مقاومت در سطح خاورمیانه عنوان کرد: امروز در سطح کشور و در سطح منطقه گفتمان مقاومت بر گفتمان سازش غلبه دارد و در سوریه و لبنان و یمن و عراق شاهد پیروزی گفتمان مقاومت هستیم.

وی خاطرنشان کرد:  یکی از اهداف اصلی دشمنان این است که فشارها و تحریم ها بر مردم بیشتر کنند و با تحریک افکار مردمی در برابر نظام به ویژه در حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ اوکراینی با ایجاد گسل‌های قومی، اجتماعی و تحریم های اقتصادی نظام را مجبور به عقب نشینی و پذیرش سازش و مذاکره مجدد با آمریکا کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به اینکه راه نجات کشور بر اساس تأکید رهبری، خودکفایی داخلی است، گفت: متاسفانه بعضی آقایان می گویند «ما بلد نیستیم بدون مذاکره و سازش مشکلی را حل کنیم و فقط به داخل نگاه کنیم» و این در حالی است که منتقدان در ایام مذاکرات خطرات مکانیسم ماشه را به دولت تذکر داده بودند اما دولت توجهی نکرد.

 وی در ادامه با اشاره به لزوم استفاده مسئولان از ظرفیت های داخل استان برای بر عهده گرفتن مسئولیت ها، مطرح کرد: بارها تذکر دادیم که از نیروهای داخلی استفاده کنید؛ زیرا بچه های ما در این استان ریشه دارند و مسؤولان باید اجازه دهند تا جوانان خود را نشان دهند.

حسینی همدانی همچنین در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: بنده شاخص‌های انتخاباتی را مطرح می‌کنم و شأن بنده به عنوان امام جمعه و نماینده ولی فقیه اجازه نمی‌دهد که از فردی حمایت کنم و یا توصیه ای داشته باشم ؛ تمامی کسانی که از شورای نگهبان صلاحیت گرفته اند، شاخص های ابتدایی را دارند. 

وی با اشاره به هجمه هایی که به شورای نگهبان می‌شود، تصریح کرد: اگر کسی بگوید من نظر شورای نگهبان را قبول ندارم به فرموده حضرت امام(ره) او طاغوت است؛ البته ممکن است که خطاهایی صورت بگیرد ولی راه آن را قانون مشخص کرده است و باید از راه قانونی برخورد کر.

نماینده ولی فقیه در استان البرز اضافه کرد: اگر کسی انصاف داشته باشد و نتایج اعلام شده از طرف شورای نگهبان را ببیند متوجه می شوند که برخوردها جناحی نبوده و افراد مختلفی از طیف های مختلف رد و تائید شده اند و معیار، اسناد رسیده به دست شورای نگهبان است.

 

...