به گزارش برنا،آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نمازجمعه اردبیل با اشاره به آثار انتقام سخت اظهار داشت: در چند روز اخیر دو موفقیت بزرگ نصیب کشور و ملت ما شد،  اول اجتماع میلیونی در تشییع جنازه سردار شهید سپهبد سلیمانی بود، این اجتماع چندین دهه جنگ روانی دشمن را خنثی کرد و دیگری انتقام بسیار خطیر سپاه از آمریکا بود که در برکات آن هرچه گفته شود کم گفته شده است.

وی افزود: از این دو موفقیت بزرگ، دشمن غدار ما مثل انسان مار گزیده به خود پپچید تا اینکه حادثه ناگوار هواپیمای اوکراینی اتفاق افتاد و مستمسک عظیمی برای دشمن درست شد.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه ما با جان‌باختگان این حادثه همدرد بوده و از این حادثه  قلبا ناراحت هستیم از دولتمردان می‌خواهیم در بررسی علل این حادثه اهتمام مضاعف داشته باشند.

وی ادامه داد: دشمن تلاش می‌کند با این حادثه اثر ۲ دستاورد بزرگ یعنی تشییع میلیونی و انتقام موشکی پایگاه عین الاسد را از بین ببرد در صورتی که با انتقام سخت ایران از آمریکا سایه جنگ برای همیشه از سر کشور ما کوتاه شده  و  و معلوم گشت که آمریکا هیچ‌وقت در برابر ایران قادر به راه انداختن جنگ در منطقه نیست.

عاملی با اشاره به اینکه این امنیت بزرگ معلول قدرت سپاه بوده و  دیگر ذره‌ای امکان دخالت نظامی در ایران نیست افزود: گزینه جنگ از روی میز آمریکا تا ابد کنار گذاشه شد و  واشنگتن از این به بعد تمام تلاش خود را در جهت  محاصره اقتصادی ،جنگ روانی و به‌هم ریختن اوضاع داخلی ایران متمرکز می‌کند.

وی تشریح کرد: آمریکا به جنگ اقتصادی پناه برده و این اقدام وظیفه مسؤولان و ملت را در عرصه اقتصاد سنگین می‌کند.

امام جمعه اردبیل افزود: حماسه سپاه صیانت عظیمی برای کشور بدست آورده  و  تکلیف رؤسای جمهوری آینده آمریکا را نیز مشخص کرد،آنها فقط باید خون بگریند، آنها خوب فهمیدند که زمان تهدید ایران گذشته است.

عاملی گفت: با این انتقام سخت، ملت‌ها در برابر آمریکا دل و جرأت پیدا کردند و  از این به بعد کار آمریکا خیلی سخت شد چون ایران طلسم را شکسته  و  تمام معادلات را به هم ریخت و از حالا فصل جدیدی از مقاومت در برابر قدرت اهریمنی واشنگتن شکل گرفته است.

وی ادامه داد: این ماجرا جایگاه بین‌المللی ایران را هزاران پله بالا برد، تا حال هیچ کشوری قدرت درگیر شدن و جنگ روبرو با آمریکا را نداشته و ندارد و  این موضوع محبوبیت ایران اسلامی و محبوبیت نظام اسلامی را چند برابر کرد، به حدی که تمام ملت‌ها و دولت‌ها غبطه چنین مقامی را می‌خورند و ما باید این قدرت بزرگ سپاه را پاس بداریم.

امام جمعه اردبیل تاکید کرد: در این ماجرا به یک نکته بسیار  مهم باید دقت کرد و آن اثر هزینه کرد ایران در ایجاد کمربندی امنیتی برای خود بود و  سردار سلیمانی در این باب خیلی تلاش کرد.