نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
نشریه الکترونیکی قدیری، پیش بینی هوا، نرخ دلار، قیمت خودرو

به نقل از خبرگزاری ایرنا

خراسان شمالی با بیش از ۶۵۰ هزار واجد شرایط رای

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984114250

بجنورد - ایرنا - بیش از ۶۵۰ هزار نفر در استان خراسان شمالی، در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، واجد شرایط رای دادن هستند.
خراسان شمالی با بیش از ۶۵۰ هزار واجد شرایط رای

بجنورد - ایرنا - بیش از ۶۵۰ هزار نفر در استان خراسان شمالی، در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، واجد شرایط رای دادن هستند.

رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی چهارشنبه‌شب با بیان این مطلب در نشست شورای اطلاع رسانی این استان، اظهار داشت: از این شمار رای دهنده، ۳۷ هزار و ۴۷۴ نفر به عنوان رای‌اولی، نخستین حضور خود را در عرصه تعیین سرنوشت تجربه خواهند کرد.   

ولی الله حیاتی با تفکیک شهرستانی واجدان شرایط رای، افزود: شهرستان بجنورد ۲۴۱ هزار نفر از واجدان شرایط رای را دارد و شیروان با ۱۱۵ هزار نفر، اسفراین ۹۴ هزار نفر، مانه و سملقان ۷۴ هزار نفر، راز و جرگلان ۴۰ هزار نفر، فاروج ۳۸ هزار نفر، جاجرم ۲۸ هزار نفر و گرمه با ۱۹ هزار نفر در رده های بعدی هستند.

وی با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری همه دستگاهها و نهادها، به خصوص شورای اطلاع رسانی برای برانگیختن مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، گفت: انتخابات مظهر انسجام ملی ملت ایران است و تبلور قدرت جمهوری اسلامی است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که ۶۷ نامزد تایید صلاحیت شده برای تصاحب این کرسی ها به رقابت خواهند پرداخت.

همچنین ۵ نامزد تایید صلاحیت شده بر سر کرسی نمایندگی این استان در نخستین میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری رقابت می کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی بر ضرورت رعایت قانون تبلیغاتی توسط همه نامزدها و طرفداران آنان تاکید و اعلام کرد: بر اساس قانون، تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس خبرگان رهبری تا ۱۵ روز و نامزدهای مجلس شورای اسلامی تا ۸ روز قبل از رای گیری تخلف است و این محدودیت همه عرصه های حقیقی و مجازی را دربرمی گیرد.

حیاتی از تریبون نماز جمعه به عنوان یکی از ظرفیت های ارزشمند برای وحدت آفرینی یاد کرد و گفت: امامان جمعه در جهت خدمت به مردم همیشه با مدیریت استان همراه بوده اند و انتظار داریم در این مقطع نیز با ترغیب مردم به مشارکت در عرصه سرنوشت ساز انتخابات، به شورآفرینی بپردازند.

وی در عین حال انتقاد سازنده امامان جمعه را حق آنان خوانده و از آن استقبال کرد و افزود: البته در انتقاد به روی همه باز است منتهی توقع آن است که نماز جمعه بیشتر از هرجایی، مرکز وحدت آفرینی و مشارکت افزایی باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین