نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
نشریه الکترونیکی قدیری، پیش بینی هوا، نرخ دلار، قیمت خودرو

به نقل از خبرگزاری تسنیم

عضو خبرگان رهبری: معامله قرن "پوچ، بی‌اساس و نوشته‌ای روی کاغذ" است

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984114343

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه معامله قرن یک پدیده پوچ و بی‌اساس و نوشته‌ای روی کاغذ است ،گفت: معامله قرن دستاویزی برای پیشبرد اهداف شخصی آقای ترامپ در جلب آراء در انتخابات است.
عضو خبرگان رهبری: معامله قرن "پوچ، بی‌اساس و نوشته‌ای روی کاغذ" است

آیت‌الله علی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به موضوع معامله قرن اظهار داشت: معامله قرن، وسیله‌ای برای پیشبرد کارهای شخصی آقای ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی آقای نتانیاهو شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه معامله قرن دستاویزی برای پیشبرد اهداف شخصی آقای ترامپ در جلب آراء است افزود: این طرح بهانه‌ای است برای اینکه ترامپ و نتانیاهو کارهای شخصی و خصوصی و برنامه‌های خصوصی‌اش را پیش ببرند و آن را رونق و بزک دهند.

وی تصریح کرد: به همین دلیل این عنوان معامله قرن را سر زبان می‌اندازند و دو سال و نیم است هر از چند گاهی آن را مطرح می‌کنند، برای اینکه آقای ترامپ نیاز به آرای بیشتر و اکثریت آراء در آمریکا دارد باید مسئله‌ای را مطرح کند که اهدافش را پیش ببرد و آن مسئله هم معامله قرن است.

آیت‌الله اسلامی بیان کرد: در این صورت لابی صهیونیست در آمریکا توجهش جلب می‌شود و آرای صهیونیست‌ها و تبلیغاتشان و مراکز فرهنگی‌شان در اختیار ترامپ قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که یک پای او لب بررسی سوءاستفاده‌های مالی و قدرت و محاکمه زندان و بررسی است و با این شرایط نیاز دارد لابی صهیونیست تشکیل و ترغیب شود تا این زندان را موقتاً از نتانیاهو دور کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بنابراین آقای ترامپ برای امور شخصی و نتانیاهو برای دور کردن زندان و محاکمه از خود،به موضوع معامله قرن متمسک می‌شوند و آن را سر زبان‌ها می‌اندازند، وگرنه کاری که مربوط به تاریخی 70 ساله است و اشغال فلسطین مطرح است که نه سازمان ملل و نه خود فلسطینی‌ها در جریان بودند چگونه قصد معامله و خریدوفروش دارند که یک‌طرف خریدوفروش و معامله وجود خارجی نداشته است.

وی ادامه داد: اگر بناست فلسطینی‌ها، زمین و کشور خود را بفروشند در اینجا و در انجام این معامله که اصلاً فلسطینی ‌نه خریدار و نه فروشنده است وجود خارجی ندارند و به تعبیر کارشناسان از روز اول به‌صورت مرده متولد شد و معنا و اساس ندارد و منطقی و برهانی و استدلالی بر آن قائل نیست.

آیت‌الله اسلامی  اظهار داشت: از سوی دیگر قاطبه مسلمین و امت اسلامی با این معامله در تضاد هستند و بسیاری از کشورهای غیر اسلامی با این معامله و سوژه آقای ترامپ مخالف‌اند و پیش‌بینی ما این است که معامله قرن یک‌مرده و خیانت و توطئه‌ای است که به نتیجه نمی‌رسد.

وی گفت: البته این توطئه، تأثیرات موقتی دارد و ممکن است آمریکا به این تأثیرات بسنده کند و بین کشورهای اسلامی اختلاف بیندازند و همین‌که یک کشوری کوچک مانند بحرین و امارات و جزیره کوچک طرفدار معامله قرن باشند برای اسرائیل و آمریکا خوشایند است.

آیت‌الله اسلامی بیان کرد: در حال حاضر تنها چند کشور کوچک در حاشیه خلیج‌فارس این معامله قرن را قبول دارند و امت اسلامی معامله قرن را محکوم کرده است و مقاومت اسلامی به برکت خون شهید سلیمانی این معامله قرن را از اول نادیده و بی‌اساس دانست.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: ازنظر انقلاب اسلامی و رهبری نظام و نظام جمهوری اسلامی ایران، معامله قرن یک پدیده پوچ و بی‌اساس و نوشته‌ای روی کاغذ و طرحی مذبوحانه از سوی ترامپ و نتانیاهو برای ماندن در قدرت است.

انتهای پیام/457/ش

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین