به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ دکتر امید قبادی گفت :  در حال حاضر ۲۷ هزار بیمار نیازمند عضو و پیوند در کشور وجود دارد که متأسفانه هر دو ساعت ، یک نفر از آنها به دلیل نبود ارگان های حیاتی از قبیل : قلب ، کلیه و کبد جان خود را از دست می‌دهند . در استان هرمزگان نیز بالغ بر 600 بیمار دیالیزی وجود دارد که نیازمند دریافت عضو پیوندی می باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه خانواده های ایثارگرِ اهداء کننده عضو ، جایگاه کمتری نسبت به خانواده های شهدا ندارند ، اظهار داشت : خانواده شهید ، از جان عزیز خود ، برای دفاع از جان ، مال و ناموس کشور می گذرد ؛ مادر فرد مرگ مغزی نیز با اینکه حرکت قفسه سینه و ضربان قلب عزیزش را می بیند ، باز هم به اهداء اعضاء عزیزش برای نجات جان دیگران رضایت می دهد.

قبادی ضمن اشاره به ارتقاء ۱۱ درصدی شاخص اهداء عضو در استان هرمزگان نسبت به سال قبل، گفت: از آبان ماه سال گذشته تا کنون، ۲۸ مورد رضایت گیری موفق و ۲۳ مورد اهداء عضو در استان انجام شده که باعث نجات جان ۵۳ نفر شده است.  

وی در ادامه ضمن اشاره به سهم ۵۰ درصدی فرهنگ سازی، گفت: به رغم تلاش شبانه روزی تیم اهداء عضو، هنوز شاخص اهداء عضو (pmp) در استان، با استاندار کشوری فاصله زیادی دارد و قطعاً دستیابی به PMP مطلوب، همکاری همه جانبه همه دستگاه های اجرایی، من جمله صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش پرورش و... را می طلبد.

نائب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان در حاشیه بازدید، ضمن دیدار با تیم واحد اهداء عضو و هماهنگ کننده ها، عملکرد تیم واحد اهداء را مطلوب ارزیابی کرد.