نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

10

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
قیمت ارز، دلار،طلا،سکه

به نقل از خبرگزاری تسنیم

اورامان در یک قدمی ثبت جهانی / مناطق بکر و جاذبه‌های گردشگری کردستان به‌خوبی منعکس شود‌

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984114729

اصحاب‌رسانه مناطق بکر و جاذبه‌های گردشگری استان کردستان را به‌خوبی برای گردشگران منعکس کنند.
اورامان در یک قدمی ثبت جهانی / مناطق بکر و جاذبه‌های گردشگری کردستان به‌خوبی منعکس شود‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، آئین تجلیل از برگزیدگان جشنواره رسانه و میراث استان با حضور مسئولان و اصحاب رسانه کردستان در این شهر برگزار شد.

اسماعیل مریوانی; سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی, صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش‌های اصحاب رسانه اظهار داشت: نقش خبرنگاران تاثیر به‌سزایی در ثبت جهانی آثار تاریخی داشته که باید در این زمینه بیشترین فعالیت را داشته باشند.

وی با بیان اینکه رسانه یکی از معیارهای توسعه هر جامعه‌ای است، افزود: رسانه‌ها نقش اساسی و بی‌بدیل در تنویر افکارعمومی, اصلاح و پیشرفت جامعه دارند.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی, صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان گفت: در هر کشوری که رسانه وجود نداشته یا ضعیف عمل کرده آن جامعه توسعه نیافته و نباید نقش آن را در توسعه حوزه میراث فرهنگی نیز نادیده گرفت.

وی به ثبت جهانی اورامان اشاره کرد و گفت: ثبت جهانی در  توسعه منطقه فرهنگی اورامان بسیار تاثیرگذار بوده و نقش پرنگی این رویداد در سطح جهانی به خوبی نمایان است.

مریوانی خاطر نشان کرد: آثار ثبت جهانی نقش پررنگی در پویای اجتماعی منطقه فرهنگی و کارکرد کسب درآمدهای بسیار و سرمایه‌گذاری بین‌‌المللی، حفاظت از آثار و رونق گردشگری را داشته چراکه با ورود گردشگر, توسعه‌یافتگی منطقه‌‌ای اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه باید با آموزش و از طریق رسانه‌ها اهمیت ثبت جهانی برای مردمان منطقه منعکس و بازگو شود, عنوان کرد: ثبت جهانی اورامان در رونق اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی منطقه تاثیرگذار است.

علیرضا خوش‌گفتار, داور بخش تولیدات تلویزیونی همایش رسانه و میراث فرهنگی استان کردستان نیز در این مراسم اطلاع‌رسانی شفاف, نظارت برمحیط خبری, انعکاس اثرات همبستگی اجتماعی و نقش توسعه میراث فرهنگی را از وظایف رسانه‌ها خواند و اظهار  داشت: باید میراث فرهنگی را به جامعه و نسل‌های بعد انتقال دهیم.

وی افزود: رسانه‌ها به انتخاب ارزش‌ها و معیارهای گذشته کمک کرده و آن را در اختیار نسل آینده قرار می‌دهند. 

خوش‌گفتار مشاهده آثارهای تاریخی ایران مانند گنجنامه همدان، کتیبه بیستون نشانی از بیان اطلاعات گذشته به مردم است و ترکیب و ساختار شکلی آنها شبیه روزنامه‌های امروزی بوده و این گنجینه‌ها, شیوه زندگی گذشته به مردم را نشان می‌دهد.

این کارشناس حوزه رسانه اظهار کرد:  در فرم بناها با بررسی آثار ایل خوان‌ها، عظمت گنبد زنجان، تزیینات آجری،  محراب‌های سلجوقی، اطلاعاتی از نوع زندگی گذشتگان را برای نسل امروزی بازگو می‌کند.

وی بیان کرد: گنبدهای مساجد در قرون اخیر یا معماری‌های مساجد اصفهان به دلیل ویژیگی‌های نوع کاشی‌کاری، گرچه از بین رفته اما پیام‌های بسیاری برای مردم خواهند داشت.

خوش‌گفتار با بیان اینکه پیام‌های زیادی در نوع ساختارهای معماری شهری برای نسل‌های آینده وجود دارد، افزود: معماری‌های شهری با وجود مسجد، مدرسه و بازار مفهوم‌های خوبی همچون اهمیت عبادت، علم و اقتصاد برای ایرانیان دارد. 

این کارشناس حوزه رسانه بیان کرد: باید اصحاب اصحاب رسانه مناطق بکر و جاذبه‌های گردشگری استان کردستان را به‌خوبی منعکس کنند.

گفتنی است; در پایان این همایش از برترین‌های حوزه رسانه و میراث تجلیل شد.

انتهای پیام/484/ز

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین