نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

1

2

3

4

5

حفظ امنیت درونی کشور در گرو پرداختن به اخلاق است
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
نشریه الکترونیکی قدیری، پیش بینی هوا، نرخ دلار، قیمت خودرو

به نقل از خبرگزاری ایکنا

حفظ امنیت درونی کشور در گرو پرداختن به اخلاق است

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984114802

گروه حوزه‌های علمیه ــ عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با بن مایه اسلامی باید توجه ویژه به امنیت درونی داشته باشد و بهترین راه ترویج اخلاق است.

حفظ امنیت درونی کشور در گرو پرداختن به اخلاق استبه گزارش ایکنا، مرتضی یوسفی‌راد، استاد دانشگاه باقرالعلوم(ع) امروز، 17 بهمن ماه در  نشست «اخلاق سیاسی» در مجمع عالی حکمت اسلامی با طرح این سؤال که چرا در جامعه اسلامی ما روابط و رفتارها مبتنی بر اخلاق سیاسی نیست گفت: دین اسلام به خصوص با نگاه به جامعیت آن، بر توجه ویژه به اخلاق سیاسی تأکید دارد و از سویی طبع آدمی پذیرای این موضوع است و انسان دوست دارد محبت کند و محبت ببیند اما در زندگی امروز شاهد خلل‌هایی هستیم.

وی افزود: در متون فلاسفه، عرفا و اهل اخلاق بیان شده که نیاز است حاکمان فراتر از رعایت عدالت، با مردم انس و الفت و روابط محبت‌گونه داشته باشند و اگر در این حد نمی‌توانند عدالت را مبنا قرار دهند.

یوسفی راد تصریح کرد: در دین ما توجه به اخلاق تأکید زیادی شده است همچنین امام  خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی فرموده که حکم اخلاقی اسلام، هم سیاسی  است یعنی همین که قرآن فرموده مؤمنان برادر هستند هم حکمی سیاسی و اخلاقی است.
 
استاد دانشگاه باقرالعلوم(ع) با اشاره به تعاریف اخلاق گفت: اخلاق به معنای پایبندی به ارزش‌ها و اخلاق سیاسی، اتخاذ رفتار مدنی متعادل، ابزاری برای تلطیف روابط چهارگانه انسان با خدا، طبیعت، همنوعان و خود برخی تعاریفی است که از اخلاق سیاسی ارائه شده است.
 
یوسفی راد با بیان اینکه ضرورت دارد اخلاق سیاسی برای همه آحاد مردم به خصوص حکمرانان سیاسی دغدغه شود افزود: متأسفانه شاهدیم که فردگرایی در مردم و خودخواهی و منفعت‌طلبی در حاکمان روبه رشد است در حالی که در دین بر اخلاق اجتماعی تأکید زیادی وجود دارد.
 
عضو هیئت علمی پژوهشكده علوم و انديشه سياسی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه قم اضافه کرد: انقلاب اسلامی با بن مایه اسلامی باید علاوه بر امنیت بیرونی توجه ویژه به امنیت درونی داشته باشد و بهترین راه برای این امنیت، توجه به اخلاق است و گرنه یا فردگرایی و یا منفعت‌طلبی و خودخواهی در حال رواج خواهد بود.
انتهای پیام

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین