نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
نشریه الکترونیکی قدیری، پیش بینی هوا، نرخ دلار، قیمت خودرو

به نقل از خبرگزاری ایلنا

برخی افراد برای حفظ گرفتن قدرت سیاسی همه را فدا می‌کنند/همه تحریم‌ها و قطعنامه‌ها مربوط به دولت نهم و دهم بود

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984115248

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: برخی افراد برای حفظ گرفتن قدرت سیاسی همه را فدا می‌کنند.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: برخی افراد برای حفظ گرفتن قدرت سیاسی همه را فدا می‌کنند.

محمود واعظی عصر پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری مازندران با اظهار اینکه شاهد برخی بی انصافی‌ها در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی علیه دولت هستیم، افزود : با توجه به شرایط سخت امروز در داخل و خارج کشور برخی به بهانه انتخابات مجلس خودشان را در قالب فرد، شخصیت و جناح سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ معرفی می‌کنند و در واقع انتخابات مجلس را سکوی انتخابات ریاست جمهوری می‌بینند. برخی از این افراد برای حفظ منافع و گرفتن قدرت سیاسی همه را فدا می‌کنند و این یک تهدید جدی برای آینده نظام است.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود : به کسانی که در دولت و بیرون از دولت هستند تاکید می‌کنم که امیدوار کردن مردم کلید اداره کشور است تا مشکلات داخلی و خارجی کشور حل شود. اگر مردم نا امید باشند، هر چه تواتمند و دارای ابزار باشیم، نمی‌توانیم کارآمد باشیم.

عملکرد دولت دیده نمی‌شود

واعظی با اظهار اینکه عملکرد دولت بدرستی دیده نمی‌شود، گفت: مشاهدات عینی و گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد با وجود تحریم حداکثری و فشارهای مختلف اقتصادی طرح‌های بزرگی در حال انجام است و نمونه آن افتتاح طرح‌های بزرگ اقتصادی در دهه فجر است، ولی دولت رسانه‌ای به آن معنا ندارد که مرتب مردم را در جریان این دستاوردها قرار دهد. باید حتما اقداماتی که در سراسر کشور توسط دولت و یا بخش‌خصوصی با بسترسازی و حمایت مادی، معنوی و حقوقی سه قوه انجام می‌شود، برای مردم بازگو شود.

رییس دفتر رییس جمهوری با اظهار اینکه دولت تدبیر و امید دوازدهم همان دولت یازدهم است، گفت: سیاست‌ها همان است و حتی ضعف‌های دولت قبلی را در این دولت شناسایی کردیم و درصدد رفع آن هستیم و رئیس‌جمهوری نیز دستور ارزیابی دقیقی از وزرای دولت یازدهم داده بود و جا به‌جایی‌ها را انجام دادیم و ماموریت تغییر کرده و این بدان معنا است که دولت تدبیر و امید همواره درصدد تحقق اهداف و وعده هایش بوده است.

وی افزود: در دولت یازدهم تجهیز کارگاه شد، مقررات جدیدی وضع شده بود و از سوی دیگر مشکلات خارجی را به عنوان تحریم در قالب برجام رفع کردیم، اما بدانید ما میراث دولت قبلی را داشتیم و همه تحریم‌ها و قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای حکام مربوط به دولت نهم و دهم بوده است.

واعظی نتیجه تلاش دولت یازدهم  را ایجاد انسجام داخلی و همکاری، بها دادن به بخش خصوصی، تمرکز بر معیشت مردم دانست و گفت: تورم بالای کشور را در دولت یازدهم کاهش دادیم و سه سال تورم تک رقمی را تجربه کردیم و در واقع هدف گذاری های دولت تدبیر و امید را  محقق کردیم و امروز هم دولت دوازدهم همان دولت است ، منتهی اتفاقی که افتاده است این که یک دولت دیوانه در آمریکا روی کار آمده و نمی توان  روی حرف های آن حساب کرد چرا که پایبند به مقررات بین اماللی نیست و مشکلاتی با بیشتر کشورهای جهان حتی با چین ، مکزیک و اروپایی ها دارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت ترامپ در آمریکا  تنها برای ایران مساله نیست بلکه یک مشکل جهانی است، افزود : رژیم صهیونیستی همواره دشمن جدی برجام بوده و هزینه‌ای که ملت، نظام و دولت می‌پردازد برای  استقلال می‌پردازد تا آمریکا امیال خودش را به ایران دیکته نکند.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه جنگ اقتصادی تلفات، مشکلات و ایستادگی دارد و بر این اساس تلاش می‌شود آنچه مربوط به داخل کشور است راهی جزء مقاومت نباشد، گفت:  تحریم نمی‌تواند انسجام  داخلی را برهم بزند. اگر شرایط امروز کشور را خوب باور کنیم و با مردم در میان بگذاریم، پاسخ تحریم ها بهتر از گذشته داده می شود.

واعظی  افزود: ما در منطقه ای زندگی می‌کنیم که شرایط پیرامونی ما حساس است، حجم روابط اقتصادی ایران با عراق تا ۱۲ میلیارد دلار رسیده بود و به بازار مهم کالاهای اساسی ما تبدیل شده بود ولی اکنون تمام تلاش آمریکا ،عربستان و امارات این است که نفوذ کالاهای ایرانی را به عراق  کاهش بدهند. آمریکا از این که ۲ کشور بزرگ شیعه ایران عراق رابطه داشته باشند، هراس دارد اما بدانید باید مقابل فشار ،قدرت خود را حفظ کرده و می‌کنیم  و اینکه دشمنی‌ها افزایش بیابد طبیعی است.

رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران از حق خودش کوتاه نخواهد آمد، گفت: پنج گام مهم را در برجام برداشته ایم یعنی امروز محدودیتی برای  غنی سازی اورانیوم و افزایش سانتریفیوژها نداریم. آب سنگین اراک را داریم و این یعنی اکنون  توزان در برجام با این پنج گام به وجود آمده است. 

واعظی افزود : امروز شرایط را متوزان کرده‌ایم البته ما دنبال بر هم زدن برجام نیسستم و اروپا هم دنبال آن نیست اما اکنون توازن در برجام به وجود آمده، پس در این شرایط باید خیلی مراقبت کنیم و با تخریب دولت، به ملت آدرس غلط ندهیم.

وی ادامه داد: نکته اول و مهم نظام و دولت در این شرایط حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات است و همان‌طوری که مردم در  بدرقه پیکر پاک شهید سردار سلیمانی نشان دادند در این ۲ عرصه نیز باید پای کار بیایند.

وی با بیان این که اگرچه گلایه‌ها و کمبودها وجود دارد اما برای حفظ کلیت نظام جمهوری باید مقابل دشمن بایستیم، گفت: حضور مردم در انتخابات دوم اسفند امسال یک عرصه سیاسی بسیار مهم است که  باعث اقتدار نظام می‌شود و همه باید مردم را تشویق کنیم و نقش دولت اجرای صحیح انتخابات است و باید سالم برگزار کنیم و به نفع هیچ گروهی حرکت نکنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین