نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
نشریه الکترونیکی قدیری، پیش بینی هوا، نرخ دلار، قیمت خودرو

به نقل از خبرگزاری تسنیم

تاکید علمای شیعه و سنی قشم بر اهمیت تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برای جوانان

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984115310

علمای و اهل سنت جزیره بر و نقش کلیدی بیانیه گام در امیدواری جامعه و تحقق تمدن نوین اسلامی کردند.
تاکید<a target='_blank' href='# علمای'></a><a target='_blank' href='# شیعه'></a> و سنی<a target='_blank' href='# قشم'></a> بر<a target='_blank' href='# اهمیت'></a><a target='_blank' href='# تبیین'></a> بیانیه گام<a target='_blank' href='# دوم'></a><a target='_blank' href='# انقلاب'></a> برای <a target='_blank' href='#جوانان'></a>

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، همایش و اهل‌سنت جزیره شامگاه امروز در سالن اجتماعات شهرداری شهر با محوریت بیانیه گام اسلامی برگزار شد.

طی این نشست و اهل سنت جزیره بر و نقش کلیدی بیانیه گام در امیدواری جامعه و تحقق تمدن نوین اسلامی کردند.

در گام، ایران تصمیم‌گیر تحولات جهان است
اصفهان| هدف گام اسلامی ارتقای توسعه وجودی است

علما و روحانیون بیانیه گام را در جامعه کنند

امام جمعه شهرستان در این همایش اظهار کرد: بیانیه گام، منشور و نقشه راهی است که باید به صورت ویژه مدنظر عالمان قرار بگیرد و آن را برای آحاد جامعه مخصوصا قشر و کنند.

حجت‌الاسلام میثم تارم افزود: اسلامی ایران رخدادی کاملا دینی و فرهنگی است و توجه به رهنمود‌های رهبر معظم، بصیرت و ولایتمداری از مهمترین اصولی است که باید در آن مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: تقویت امنیت و حراست از آن با به اوج رساندن مشارکت مردم میسر می‌شود و این مولفه در جمهوری اسلامی ایران به بهترین شکل تحقق یافته است.

امام جمعه با بیان اینکه ایران اسلامی قابل قیاس با پیش از نیست، افزود: پیش از در زمانی که ریل‌گذاری پیشرفت در جهان آغاز شده بود، ایران نه تنها به دنبال پیشرفت نبود بلکه اجازه آن را نداشت و با وجود درآمدهای سرشار نفتی او از کسب سواد نیز محروم بودند.

تارم اضافه کرد: اسلامی ایران عقب ماندگی‌های گذشته را جبران می‌کند و با تکیه بر دو اصل «مدیریت جهادی» و «ما می‌توانیم» پیشرفت‌های شگفت آوری را در حوزه‌های گوناگون رقم زده است.

وی ادامه داد: اسلامی ایران قطعا آینده‌ای روشن در پیش دارد و پیچ تاریخی فعلی را با توکل به خدا و روحیه جهادی با سرافرازی پشت سر خواهیم گذاشت.

علما و روحانیون باید منشاء امید در جامعه باشند

امام جمعه اهل سنت نیز اظهار کرد: جهانی‌سازی اسلام از اهداف قرآنی است و تلاش در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی در حقیقت جهاد در این راستا به شمار می‌رود.

عبدالرحیم خطیبی افزود: جهانی‌سازی اسلام باید از مجرای فرهنگ انجام شود و حفظ وحدت و یکپارچگی از مهمترین مولفه‌ها در این راستا است.

وی ادامه داد: بیانیه گام، امیدبخشی به جامعه است و در شرایط فعلی و بحران‌هایی که با آن مواجه هستیم نباید باعث بی‌صبری و ناامیدی شود.

امام جمعه اهل سنت «صبر و شکرگزاری» را دو اصل مهم اسلامی خواند و گفت: کلام علما در جامعه باید امیدآفرین باشد.

خطیبی اضافه کرد: علما و روحانیون باید منشاء و مصدر امید در جامعه باشند و اجازه ندهند آسیب‌های اجتماعی، عقیدتی، اخلاقی، فرهنگی و اقتصادی موجود باعث نامیدی شود.

انتهای پیام/7558/ ع

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین