نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
نشریه الکترونیکی قدیری، پیش بینی هوا، نرخ دلار، قیمت خودرو

به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد

شرح و خوانش دفتر سوم مثنوي در انجمن مفاخر فارسي زبان شميرانات

18 بهمن 1398 کد خبر: 13984115328

انجمن ادبي مفاخر فارسي زبان شميرانات در ادامه سلسله نشست هاي خود از دفتر سوم مثنوي به تفسير، شرح و خوانش درست ابياتي از اين دفتر پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات، در آخرین نشست انجمن مفاخر فارسی زبان شهرستان که با حضور علاقه مندان به ادبیات فارسی در روز دوشنبه 14 بهمن ماه در سالن جلسات این اداره تشکیل گردید، ابیاتی از دفتر سوم مثنوی، خوانش و به شرح و تفسیر تخصصی آن پرداخته شد.

زهره خسروانی مسئول انجمن مفاخر فارسی زبان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات ضمن بیان مطالب فوق افزود: موضوعات مورد بحث در این جلسه عبارت بود از   افسار گسیختگی نفس اماره، ناسپاسی از الطاف الهی، پرده و حجاب های مادی و عدم توجه به بعد معنوی و طبیبان الهی که مولانا با تأسی از آیات الهی به بهترین نحو آن­ها را به تصویر کشیده است. وی گفت: در پایان این نشست دوستان شرکت کننده در مورد تحقیق خود با عنوان خودشناسی از دیدگاه مولانا به ارائه مطلب پرداختند.

خسروانی افزود: انجمن مفاخر فارسی زبان شهرستان شمیرانات در سومین سال فعالیت خود، مثنوی خوانی و شرح و تفسیر آن را برای دوستداران حوزه شعر و ادبیات و مولوی دوستان برگزار می­کند و قصد داریم در راستای اهداف خود به زودی سلسله نشست­های حافظ خوانی را برگزار نمائیم.

شایان ذکر است جلسات انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات عصرهای هر دوشنبه توسط زهره خسروانی نویسنده و کارشناس ادبیات فارسی با هدف شناسایی شعرای فارسی زبان برپا می شود. در این نشست ها اندیشه های اخلاقی در اشعار و آثار بزررگان فرهنگ و ادب ایران زمین و تاثیر آن در پاسداری زبان و ادبیات فارسی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

علاقمندان می توانند جهت حضور در جلسات انجمن مفاخر فارسی زبان شهرستان شمیرانات با شماره ۴۴۷۲۰۷۸۱ تماس حاصل نمایند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین