نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
نشریه الکترونیکی قدیری، پیش بینی هوا، نرخ دلار، قیمت خودرو

به نقل از خبرگزاری تحلیلی ایران

وال استریت ژورنال: آمریکا معافیت عراق از تحریم واردات گاز از ایران را تمدید می‌کند

18 بهمن 1398 کد خبر: 13984115576

فارس نوشت: روزنامه «وال استریت» روز پنج‌شنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد که دولت قصد دارد مجوز از واردات و برق از ایران را کند.
وال استریت<a target='_blank' href='# ژورنال'></a>:<a target='_blank' href='# آمریکا'></a><a target='_blank' href='# معافیت'></a><a target='_blank' href='# عراق'></a> از<a target='_blank' href='# تحریم'></a> واردات<a target='_blank' href='# گاز'></a> از ایران را <a target='_blank' href='#تمدید'></a> می‌کند

فارس نوشت: روزنامه «وال استریت» روز پنج‌شنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد که دولت قصد دارد مجوز از واردات و برق از ایران را کند.

این روزنامه نوشته است که این اقدام واشنگتن همزمان با تلاش و برای کاستن از تنش‌ها بعد از چند هفته پرتنش گذشته، صورت می‌گیرد. مجوز پیشین در ماه اکتبر میلادی و برای ۴۰ روز صادر شده بود. این مجوز هفته آینده منقضی می‌شود.

وال استریت در ادامه از وجود برخی اختلاف نظرها در دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور در خصوص این مجوزها خبر داده و نوشته است که پیش از این برخی مقام‌هاییی پیشنهاد کرده بودند که با توجه به درگیری‌های اخیر میان دو کشور، بهتر است که نشود، با این وجود معرفی نخست‌وزیر جدید موجب شده تا مقام‌هایی که از این‌ها حمایت می‌کرده‌اند، در واشنگتن دست بالاتری داشته باشند.

یک مقامیی که بر پرونده ایران متمرکز است، در این مورد گفته است: «ما می‌خواهیم فشار حداکثری را بر ایران حفظ کنیم. اما این کار نباید به هزینه بی‌ثباتی اقتصادی همسایگانش انجام شود.»

عراق به شدت به واردات از ایران برای تولید برق وابسته است و همین موجب شده تا عدم صدور مجوزی و اختلال در ورود ایران به، اقتصاد این کشور را به شدت تحت تأثیر قرار دهد.

با این وجود، یک مقامی به وال استریت گفته است که مقام‌هاییی بغداد را تهدید کرده‌اند که اگر نیروهاییی در حملات احتمالی در آسیب ببینند، ممکن است در تصمیم خود برای ی، تجدید نظر کند. 

وال استریت همچنین نوشته است که از خواسته برای «استقلال» از ایران، به سمت انعقاد قرارداد با شرکت‌هاییی حرکت کند. یکی از این قراردادها، توافق ۵۰ میلیارد دلاری با شرکت «اکسون موبیل»ست.

310311

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین