نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
قیمت ارز، دلار،طلا،سکه

به نقل از خبرگزاری ایسنا

شهید اسپارتاکوس سلحشور

18 بهمن 1398 کد خبر: 13984115589

کرک داگلاس هنرپیشه قدیمی هالیوود، که برای ایرانی‌ها با بازی در فیلم معروف «اسپارتاکوس» شناخته شده بود چند روز پیش  در سن ۱۰۳ سالگی درگذشت؛ اینجا در کرج هم یکی هست که نامش اسپارتاکوس است و در میان شهدای امامزاده محمد آرمیده است.
image.png

ایسنا/البرز کرک داگلاس هنرپیشه قدیمی هالیوود، که برای ایرانی‌ها با بازی در فیلم معروف «اسپارتاکوس» شناخته شده بود چند روز پیش  در سن ۱۰۳ سالگی درگذشت؛ اینجا در کرج هم یکی هست که نامش اسپارتاکوس است و در میان شهدای امامزاده محمد آرمیده است.

فیلم اسپارتاکوس در سال ۱۹۶۰ ساخته شد یعنی اوایل دهه ۴۰  خودمان؛ کمی زودتر از همان روزهایی که شهید داستان ما متولد شد و پدرش به خاطر علاقه به نقش اسپارتاکوس که در آن دوران بین ایرانیان به شدت محبوب شده بود نام فرزند خود را اسپارتاکوس گذاشت؛ «اسپارتاکوس سلحشور» فرزند «حسینعلی» زاده مهرماه ۱۳۴۰ در شهر کرج.

او با همین نام دوران تحصیل خود را سپری کرد و پس از اخذ دیپلم، در کنکور سال ۵۷-۵۸ شرکت و در رشته اقتصاد پذیرفته شد اما به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها به دانشگاه نرفت.

با آغاز جنگ، اسپارتاکوس سلحشور در جبهه خوزستان تیربارچی تانک شد و در خرداد سال ۶۰ یعنی در سن ۲۰ سالگی در تپه‌های الله‌اکبر جبهه سوسنگرد به شهادت رسید.

انتهای پیام

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین