نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

1

2

3

4

5

«خروج» حاتمي كيا، وارد جشنواره فيلم فجر در قم شد
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
مخاطبین من, پشتیبان گیری و بازیابی مخاطبین اندروید ,شماره تلفن

به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد

«خروج» حاتمي كيا، وارد جشنواره فيلم فجر در قم شد

18 بهمن 1398 کد خبر: 13984115733

سومين روز اكران فيلم‌هاي سي‌وهشتمين جشنواره فيلم فجر در قم، «خروج» حاتمي كيا بر پرده نقره اي سينماهاي ونوس و تربيت قم نقش بست، فيلمي با موضوع اجتماعي كه نتوانست انتظار تماشاگران قمي ها را برآورده كند.

به گزارش ستاد خبری سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر در استان قم، «خروج» بیستمین فیلم سینمایی حاتمی‌کیا کارگردان شناخته شده سینمای کشور است. فیلمی که هر چند مانند «به وقت شام» با حمایت سازمان هنری رسانه‌ای اوج تولید شده است، اما برخلاف عمده آثار حاتمی‌کیا در ژانر جنگ و دفاع مقدس نیست و به گفته منتقدان می‌توان آن را در دسته آثار اجتماعی حاتمی‌کیا مانند «دعوت» قرار داد.

«خروج»؛ فیلمی اجتماعی با موضوع جنجالی اعتراض است، اثری سینمایی که گفته می‌شود حاتمی‌کیا از حدود ۱۰ سال پیش به ساخت آن فکر کرده است و بالاخره آن را نوشت و مقابل دوربین برد. در این فیلم چند مرد برای اعتراض به مشکلی که به دلیل اشتباه یک مسئول در کسب و کار کشاورزی‌شان رخ داده است، عازم تهران می‌شوند و مسائل و مشکلاتی برای‌شان ایجاد می‌شود.

فرامرز قریبیان، پانته‌آ پناهی‌ها، جهانگیر الماسی، مهدی فقیه، محسن صادقی‌نسب، محمد فیلی، آتش تقی‌پور، اکبر رحمتی، رامین پورایمان، حمید ابراهیمی، مسعود رحیم‌پور، علیرضا مهران، سام قریبیان، کامبیز دیرباز، گیتی قاسمی و محمدرضا شریفی‌نیا بازیگران فیلم مذکور هستند.

میان سال است و طبع شاعرانه ای هم دارد، درباره فیلم می گوید: «فیلم خوبی بود ولی می توانست بهتر باشد، کلیت فیلم خوب بود. فیلم انتقادی است و حرف مردم را می زند. می توانست بهتر عمل کند، وسط های فیلم احساس خستگی کردم ولی نسبت به فیلم های قبل حاتمی کیا ضعیف تر بود.»

مصطفی نام دارد و 35 سالی سن دارد، در مورد خروج می گوید که «بد نبود، اما انتظارم از حاتمی کیا بیشتر از این حرف ها بود». می گوید: «بد نبود ولی انتظار بیشتر می رفت. مفاهیم فیلم با واقعیت تضا بود، در زدن ضربه آخر احتیاط کرده بود.»

اسماعیل که نایلون دستش پر از پوست چیپس و تنقلات بود، می گوید: «فیلم از اواسط آن به صورت مشهود افت کرد، فیلم خوبی بود، دغدغه خوبی داشت ولی در بیان هنرمندانه این دغدغه موفق نبود. فیلم حاتمی کیا از نظر فنی و فیلم سازی تنزل داشته و انتظار بیشتری داشتیم.»

طلبه جوان خوشرویی است، به همراه طلاب دیگر در سالن حضور داشت و می گوید: «فیلمی بود که حرف مردم را می زد، فیلم خوبی بود ولی فیلم های بهتری از آقای حاتمی کیا دیده ایم».

علی جوان قد بلندی است و در سالن سینما به همراه دوستانش مشغول نقد فیلم هستند. می گوید: «من «خروج» را پسندیدم و حتی بهتر از فیلم «به وقت شام» حاتمی کیا بود، به نظرم خیلی خوب توانسته نقد کند و حرف بسیاری از افرادی که انتقاد دارند را بگویید. مهمترین نقطه قوت این فیلم هم موسیقی آن بود.»

چادرش را مرتب می کند، میان سال است و به همراه همسر و فرزندانش خروج را به تماشا نشسته است، می گوید: «فیلم خیلی خوب بود. همه چیز خوب بود، فیلمبرداری از اول توجه مرا جلب کرد و عالی بود. نسبت به فیلم های گذشته حاتمی کیا متفاوت و مردمی تر بود».

**جسارت حاتمی‌کیا در «خروج» ستودنی است

تهیه کننده سینما و فعال فرهنگی گفت: جسارت حاتمی‌کیا در نوع سوژه یابی، پیام فیلم و حرفی که می خواست در «خروج» بزند، ستودنی است

حسن عنایتی در گفت و گویی ادامه داد: توقع از حاتمی کیا با توجه به سابقه ای که از این کارگردان بزرگ سینما داریم، توقعی خاص است.

وی با بیان اینکه حاتمی‌کیا با حاتمی‌کیا سنجیده می شود افزود: دیدن آثار فاخر و اثرگذار از این کارگردان موجب شده تا توقع همه از حاتمی کیا بسیار زیاد باشد.

عنایتی با تاکید بر اینکه باید «خروج» را بر اساس نوع همکاری هایی که با او برای ساخت این فیلم انجام شده است مقایسه کرد، گفت: برخی محدودیت ها و عدم همکاری ها برای ساخت «خروج» مانع شده است که کارگردان نتواند فیلم به خوبی دربیاید.

وی ادامه داد: با وجود این محدودیت ها آنچه در مورد«خروج» اهمیت دارد این است که کارگردان توانسته پیام خود را به خوبی به مخاطب منتقل کند و مخاطب نیز این حرف را به خوبی درک کرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین