نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
یادداشت های من، یادآوری یادداشت ها و هر آنچه که برای شما مهم است

به نقل از خبرگزاری تسنیم

شناورهای کوچک، تفریحی و مسافری استان بوشهر از تردد در خلیج فارس اجتناب کنند

26 دی 1398 کد خبر: 1398450051

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با بیان اینکه به سبب وزش بادهای نسبتاً شدید، ارتفاع موج دریای خلیج فارس در استان بوشهر افزایش می‌یابد گفت: شناورهای کوچک، تفریحی و مسافری استان بوشهر از تردد در خلیج فارس اجتناب کنند.
شناورهای کوچک، تفریحی و مسافری استان بوشهر از تردد در خلیج فارس اجتناب کنند

فرج‌اله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار به نواحی جنوب غرب ایران از جمله استان بوشهر اظهار داشت: با نفوذ این سامانه و تداوم فعالیت آن در روزهای شنبه و یکشنبه هفته پیش‌رو، ضمن افزایش سرعت وزش باد و پوشش ابر، به تناوب در سطح استان بوشهر وقوع بارش باران، وزش باد نسبتاً شدید، گاهی رگبار باران و رعد و برق و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی از متلاطم شدن خلیج فارس در سواحل استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: از بعد از ظهر روز جمعه فردا و روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده به سبب وزش بادهای نسبتاً شدید، ارتفاع موج دریای خلیج فارس در استان افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر تاکید کرد: به سبب وزش باد نسبتاً شدید و تلاطم دریا در استان بوشهر، از ترددهای دریایی به‌ویژه شناورهای کوچک، تفریحی و مسافری طی این مدت اجتناب شود.

شکوهی‌پور با اشاره به بارش باران در اوائل هفته آینده تصریح کرد: روزهای شنبه و یکشنبه در برخی نقاط استان به سبب بارش باران گاهی رگبار باران و رعدوبرق احتمال آبگرفتگی معابر عمومی پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز شرایط جوی و دریایی نسبتا آرامی در سطح استان حاکم است افزود: از بعد از ظهر فردا با افزایش سرعت وزش جریانات جنوبی به‌تدریج در سواحل شمالی استان بر ارتفاع موج و تلاطم دریا افزوده و روزهای شنبه و یکشنبه آسمان استان ابری همراه با بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر امروز  آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر و در برخی نقاط مه صبحگاهی دانست و خاطرنشان کرد:  جهت وزش باد امروز غالبا شمالی شرقی تا شمال غربی با سرعت 8 تا 32 و از فردا جنوب شرقی تا جنوبی غربی با سرعت 10 تا 30 گاهی 34 کیلومتر در ساعت است.

شکوهی‌پور ارتفاع موج دریا را  30 تا 90 سانتی‌متر اعلام کرد و افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 06:28 دقیقه، مد دریا ساعت 13:08 ، جزر دوم ساعت 18:44 می‌باشد.

وی تاکید کرد: به سبب بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال ریزش تگرگ، ضمن اقدامات پیشگیرانه برای عدم اختلال در ترددهای شهری، نسبت به حفاظت از محصولات کشاورزی اقدامات لازم اندیشیده شود.

انتهای پیام/190/ح

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین