نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
مخاطبین من, پشتیبان گیری و بازیابی مخاطبین اندروید ,شماره تلفن

به نقل از خبرگزاری ایکنا

امام علی(ع) امنیت را مقدمه عدالت می‌دانست

26 دی 1398 کد خبر: 1398450090

گروه معارف _ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امام علی(ع) به اصول وفادار بوده و در عین حال سخت مردم‌دار بود. ایشان امنیت را پایه حکومت و وسیله‌ای می‌دانست که با آن می‌توان به عدالت رسید.

از نظر امام علی (ع) امنیت راهی برای رسیدن به عدالت بودبه گزارش ایکنا از اصفهان، سید مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز پنجشنبه 26 دی‌ماه، در اختتامیه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امام علی(ع) که در اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: دوران خلافت ایشان از لحاظ اجتماعی و امنیتی دوران حساس و ویژه‌ای بود و از لحاظ اعتقادی نیز شاهد بروز بدفهمی‌ها و بدعت‌ها بودیم.

وی ادامه داد: امام علی (ع) در این شرایط خلافت را پذیرفت، ایشان برای تمام مشکلات جامعه راه حل‌هایی داشت، اما می‌دانست که مردم آن زمان ظرفیت حل این مشکلات را ندارند. ایشان با کوله باری از ایمان و تجربه و به عنوان جدی‌ترین شاگرد پیامبر (ص) به صحنه زمام‌داری قدم گذاشت.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ایشان به اصول وفادار بوده و در عین حال سخت مردم‌دار بود. ایشان امنیت را پایه حکومت و وسیله‌ای می‌دانست که با آن می‌توان به عدالت رسید. امام علی (ع) گروه‌های تولیدی را ضامن رشد اجتماعی در نظر گرفت و موضوع تامین اجتماعی و امدادرسانی به بیچارگان را مطرح کرد.

میرسلیم خاطرنشان کرد: آن حضرت حکومت را میدانی برای مسابقه مردان دارای صلاحیت می‌دانست و بر پیروی جوانان از بزرگسالان و مهربانی بزرگسالان بر جوانان و تبعیت از کسانی که غافل از یاد خدا نیستند، تاکید می‌کرد.

با بیان اینکه امام علی(ع) هرگز به قدرت شیفتگی نداشت، تصریح کرد: ایشان زمانی که برای خلافت بیعت گرفت، مسئولیت‌های ناشی از آن را نیز با جدیت دنبال کرد. ایشان بر ایفای وظیفه خود همت گمارد، به گونه‌ای که در مراعات اصول، به پیشوایی نمونه تبدیل شد.

میرسلیم تاکید کرد: امام علی(ع) همیشه تلاشی اصلاح‌طلبانه برای برپا داشتن حدود الهی داشت و دنیا را برای لذایذ آن نمی‌خواست. او از دنیا چیزی می‌خواست که توشه‌ای برای آخرت او باشد.

وی با اشاره به اینکه امیرالمومنین(ع) نسبت به بیت‌المال بسیار حساس بود، اضافه کرد: ایشان رمز پیروزی نهایی را در تشخیص درست، استقامت، حق‌گویی، ستم‌ستیزی و انتخاب راه شایسته و پایداری در آن راه می‌داند.

انتهای پیام

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین