نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
مخاطبین من, پشتیبان گیری و بازیابی مخاطبین اندروید ,شماره تلفن

به نقل از خبرگزاری فارس

اولین نیروگاه زمین گرمایی در استان اردبیل افتتاح می‌شود

26 دی 1398 کد خبر: 1398450135

اولین نیروگاه زمین گرمایی در استان اردبیل افتتاح می‌شود

معاون برق و انرژی وزارت نیرو از افتتاح اولین نیروگاه زمین گرمایی در استان اردبیل خبر داد.

اولین نیروگاه زمین گرمایی در استان اردبیل افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از شرکت برق استان اردبیل، همایون حائری در جلسه معارفه مدیر عامل جدید شرکت برق استان اردبیل اظهار کرد: برای اولین بار در کشور اولین نیروگاه زمین گرمایی یا ژئو ترمال با ظرفیت اولیه ۵ مگاوات در سال آینده در اردبیل افتتاح خواهد شد که ظرفیت آن تا دو الی سه سال آینده به ۵۰ مگا وات توسعه خواهد یافت. 

وی افزود: در تابستان گذشته با مدیریت شرکت توانیر و همکاران صنعت برق بیش از سه‌هزار و ۸۰۰ مگاوات در بخش مصرف، صرفه جویی شده که به ازای هر کیلو وات ساعت باید ۳۰۰ و یا ۴۰۰ یورو پول بپردازیم و اگر این مقدار به ریال تبدیل و در ۵هزار ضرب شود مشخص خواهد شد که با صرفه جویی در مصرف برق چقدر صرفه اقتصادی ایجاد شده است.

معاون برق و انرژی وزارت نیرو تصریح کرد:خدمت‌رسانی به مردم از اولین وظایف ما است و در این راستا طراحی شبکه باید متناسب با فضای شهر و مبلمان شهری و با هدف زیباسازی آن باشد.

حائری گفت: برق مازاد باید در راستای شکل‌گیری صنایع به کار گرفته شود، وقتی صنایع استان شکل بگیرد، اشتغال‌زایی بیشتر می‌شود و فرصت اشتغال برای جوانان این استان افزایش می‌یابد.

اقدام مناسب شرکت برق اردبیل در مدیریت مصرف انرژی

غلامعلی رخشانی‌مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر نیز در این مراسم اظهار کرد: کاری که مجموعه شرکت توزیع برق استان اردبیل در زمینه پاسخگویی مدیریت بار و مدیریت مصرف انجام داده است کار شاخصی در کل کشور بود.

وی ادامه داد: بهبود ارائه خدمات به مشترکان برق به شکل رقابت بین شرکت‌های توزیع کننده کل کشور با کارهای نوینی از قبیل  طرح چاوش یا همان ارائه ولتاژ مناسب و طرح سیما پایش شاخص استراتژی در سطح شرکت‌های توزیع به همت مدیران ارشد وزارت نیرو شروع شده است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر تصریح کرد: با توجه به اضافه شدن مشترکان جدید، برنامه پاسخگویی بار در سال آتی به سادگی سال‌جاری نخواهد بود و این‌کار تلاش شبانه روزی همکاران را می‌طلبد.

رخشانی‌مهر با اشاره به تحولات روبه جلو در صنعت برق کشور، بیان کرد: ما انتظار داریم در تمامی استان‌ها شاهد بهبود شاخص‌های تعیین شده باشیم.

 وی همگرایی بین نیروهای توزیع برق را در خدمات‌رسانی به مردم، مهم ارزیابی کرد و گفت: اردبیل در بسیاری از شاخص‌ها در کشور رتبه مناسب و بالایی را به خود اختصاص داده و این در سایه تعاملات مسؤولان شرکت توزیع نیروی برق اردبیل و کارشناسان و کارکنان آن است.

انتهای پیام/3463/7 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2020GhadiriSoft.ir