نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
قیمت ارز، دلار،طلا،سکه

به نقل از خبرگزاری فارس

کمک نخبگان و همراهی کردن نخبگان استانی را باید در دستور کار قرار دهیم

26 دی 1398 کد خبر: 1398450139

کمک نخبگان و همراهی کردن نخبگان استانی را باید در دستور کار قرار دهیم

استاندار خراسان رضوی گفت: کمک نخبگان و همراهی کردن نخبگان استانی را باید در دستور کار قرار دهیم، راه‌حل پیش‌بینی شود و شورای آموزشی بتواند در تغییر یا حذف دروس دخالت داشته باشد.

کمک نخبگان و همراهی کردن نخبگان استانی را باید در دستور کار قرار دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا رزم حسینی عصر امروز در جلسه شورای آمورش‌وپرورش که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امروز در همه عالم پذیرفته شده که آموزش‌وپرورش نظام سرمایه‌ای است، به‌نظر من تشکیل شورای آموزش‌وپرورش قانون مناسبی است و کمک‌های فراوانی می‌تواند داشته باشد، دوران نظام یکپارچه آموزشی در دنیا منسوخ شده و آموزش‌ها روزآمد‌ شده است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به مشکلات آموزشی کشور خاطرنشان کرد: امکانات و تجهیزات آموزشی فرسوده‌ای داریم و کمبودهایی داریم که خیرین باید کمک کنند، کمبود بودجه دولت را نیز درک می‌کنیم، مشکل دیگر ما این است که محتوای آموزشی مناسبی نداریم، ما هنوز نتوانسته‌ایم محتوای آموزشی را کارآمد و کاربردی کنیم و هنوز حجم درسی بالا است.

وی با بیان اینکه این‌ها نکاتی است که در شورای آموزشی کشور نیز مطرح است، افزود: باید اعتماد به‌نفس دانش‌آموزان را افزایش دهیم تا از مدارس گریز نداشته باشند، اشکال سوم ما روش‌های آموزشی است، ما آنچنان که باید مدرن عمل نمی‌کنیم، هنوز مانند گذشته تکالیف اجباری داریم و نمی‌دانم تا چه حد مبتنی بر دانش روز دنیا است.

رزم حسینی عنوان کرد: استان خراسان جمعیت قابل ملاحظه آموزشی دارد، عقب‌افتادگی‌هایی دارد و سرانه آموزشی ما نسبت به کشور پایین است، کمک نخبگان و همراهی کردن نخبگان استانی را باید در دستور کار قرار دهیم، راه‌حل پیش‌بینی شود و شورای آموزشی بتواند در تغییر یا حذف دروس دخالت داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: ما آمادگی داریم کمک کنیم، همه فرمانداران ما باور دارند که هرچه نظام با کیفیت‌تر باشد در نظام اجتماعی تأثیر دارد و این نشان از این است که ما باید روش‌های جذابی داشته باشیم.

شورای آموزش‌وپرورش تربت حیدریه را آزمایشی تعلیق کنید!

در ادامه علی رستمی فرماندار تربت حیدریه گفت: افق ۱۴۰۴ در هیچ جایی از آموزش‌وپرورش دیده نشده است، پیشنهاد می‌کنم به‌عنوان نمونه شورا را در یک شهرستان تعلیق کنید، ما آمادگی داریم در تربت حیدریه این کار را انجام دهیم و بعد از ۴ سال مقایسه کنید، آن‌هایی که شورا داشته‌اند چه پیشرفتی کرده‌اند، برخی قوانین هیچ فایده‌ای ندارد.

فرماندار تربت جام در ادامه اظهار کرد: آموزش‌وپرورش کلید فتح است، هرگاه بخواهید آینده را تصور کنید و عمیق به درون مدارس بنگرید، آموزش‌وپرورش رسالتی خطیر و بس مهم دارد، رسالت مهم او تغییرات مطلوب در نوع نگاه‌ها و رفتار انسان‌ها است.

مرتضی حمیدی افزود: آموزش‌وپرورش امروز باید قدرتمند باشد و قادر باشد در دیگران نفوذ کند، اگر از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کنیم، کسانی هستند که جای ما را پر کنند، ما در آموزش‌وپرورش باید این خلأها را پر کنیم.

وی ادامه داد: یونسکو امروز می‌گوید هرکس که نتواند تغییر ایجاد کند، بی‌سواد است، در قانون توجه زیادی به آموزش‌وپرورش شده است و به همین دلیل رئیس شورای آموزش، فرماندار است، در کلاس‌های درس باید به‌دنبال اکتشاف و اختراع باشیم، اگر هر دانش‌آموزی یک مهارت داشته باشد کمک بسزایی به کشور کرده‌ایم.

انتهای پیام/ 70051

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین