نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
مخاطبین من, پشتیبان گیری و بازیابی مخاطبین اندروید ,شماره تلفن

به نقل از خبرگزاری فارس

وزیر خارجه آلمان در بنغازی: حفتر به آتش‌بس متعهد است

26 دی 1398 کد خبر: 1398450147

وزیر خارجه آلمان در بنغازی: حفتر به آتش‌بس متعهد است

وزیر خارجه آلمان که به بنغازی لیبی سفر کرده، پس از دیدار با «خلیفه حفتر»، گفت دولت شرقی لیبی به آتش‌بس متعهد است و برای شرکت در کنفرانس صلح در برلین هم آمادگی دارد.

وزیر خارجه آلمان در بنغازی: حفتر به آتش‌بس متعهد است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه سفر مقام‌های ارشد اروپایی به لیبی، امروز (پنج‌شنبه) «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان به بنغازی سفر کرده است. 

وزارت خارجه آلمان با انتشار تصویری از دیدار ماس با «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای شرق لیبی، به نقل از وزیر خارجه آلمان نوشته است: «ژنرال حفتر آمادگی خود برای کمک به موفقیت کنفرانس لیبی در برلین را ابراز کرد. او برای مشارکت [در این کنفرانس] آمادگی دارد.»

ماس افزود: «او بر تعهد خود به پایبندی به آتش‌بس کنونی تأکید مجدد کرد.»

لیبی ماه‌هاست که عملا به دو مرکز قدرت تبدیل شده است. دولت وفاق ملی که در طرابلس مستقر است، از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده، اما بسیاری از کشورهای عربی و اروپایی از دولت مستقر در شرق لیبی حمایت می‌کنند.

نیروهای هفته هفته‌هاست که در تلاش برای تصرف طرابلس هستند، اما دولت وفاق با پشتیبانی مهمترین حامی خارجی خود یعنی ترکیه، این تلاش‌ها را بی‌نتیجه گذشته است. در پی بروز بن‌بست در درگیری‌های لیبی، از چند روز پیش میان طرفین آتش‌بس برقرار شده است.

دو طرف درگیر این هفته در نشستی با میانجیگری روسیه در مسکو شرکت کردند. در حالی که دولت وفاق ملی لیبی توافق صلح را امضا کرد، حفتر از پذیرش این توافق سر باز زده است. قرار است هفته آینده در نشستی در برلین، بار دیگر برای برقراری صلح در لیبی تلاش شود.

انتهای پیام/ق

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2020GhadiriSoft.ir