نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
مخاطبین من, پشتیبان گیری و بازیابی مخاطبین اندروید ,شماره تلفن

به نقل از خبرگزاری ایرنا

فیلم « خواب‎‌های خط‌خطی» در یزد تحلیل شد

26 دی 1398 کد خبر: 1398450152

یزد- ایرنا - فیلم داستانی «خواب‌های خط‌خطی» با موضوع کودک و نوجوان اثر رضا احمدی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمحمدحسینی مهریزی در یکصد و سیزدهمین نشست باشگاه فیلم حوزه هنری یزد اکران و تحلیل ‌شد.
فیلم « خواب‎‌های خط‌خطی» در یزد تحلیل شد

یزد- ایرنا - فیلم داستانی «خواب‌های خط‌خطی» با موضوع کودک و نوجوان اثر رضا احمدی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمحمدحسینی مهریزی در یکصد و سیزدهمین نشست باشگاه فیلم حوزه هنری یزد اکران و تحلیل ‌شد.

به گرارش عصر پنجشنبه روابط عمومی حوزه هنری یزد، این فیلم که به مسائل تربیتی‌ ـ‌ آموزشی در حوزه کودک اشاره دارد با درون‌مایه‌ آداب و رسوم و فرهنگ بومی استان یزد در شهرستان میبد تولید شده است.

در این نشست که برخی از عوامل و بازیگران فیلم و جمعی از اهالی سینما حضور داشتند ابتدا خواب‌های خط‌خطی به نمایش درآمد و سپس با حضور سیدمحمد حسینی کارگردان و ابوالفضل حاج‌محمدحسینی صدابردار فیلم در خصوص مراحل تولید، سختی‌ها، شیرینی‌ها و ویژگی‌های این اثر گفت و گو و تبادل نظر شد.

کارگردان  خواب‌های خط‌خطی با اشاره به حضور این فیلم در بخش مسابقه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان که از ٢٨ مرداد تا ۴ شهریور امسال در اصفهان برگزار ‌شد اظهار داشت: این فیلم داستان زندگی پسر بچه‌ای را روایت می‌کند که دچار عارضه خواب‌گردی است و سرانجام این مشکل با درایت و تجربه مادربزرگش حل می‌شود.

حسینی با  تشکر از حوزه هنری استان یزد، شرکت کنندگان، عوامل و بازیگران فیلم بویژه بازیگران کودک، به پروسه تولید فیلم اشاره کرد و گفت: هرچند ما در تأمین هزینه‌های فیلم دچار مشکل بودیم ولی تولید این اثر تجربه بسیار خوبی بود

وی گفت: پیشنهادم به فیلم‌سازان این است که قبل از کلید زدن کار، ضعف‌ها و کاستی‌های احتمالی در زمینه نقش‌ها و فیلمنامه را برطرف کنند و آنگاه نسبت به تولید اثر اقدام کنند تا پروسه تولید سریع‌تر پیش رود.

وی با بیان این که بازی گرفتن از کودک، کاری دشوار و حساسی است، افزود: در هوای ۴۵ تا نزدیک به ۵۰ درجه تابستان میبد، بازی گرفتن از کودکان بسیار سخت بود؛ هرچند تجربه کار در حوزه کودک و نوجوان را داشتم ولی فکر می‌کنم امروز فعالیت در این عرصه و بازی گرفتن از آنها سخت‌تر شده است.

 این کارگردان همچنین بهره‌گیری از خانواده، اقوام کودک و روان‌شناس کودک برای بازی گرفتن از کودکان را مفید و مؤثر دانست.

وی هزینه تولید این فیلم ۷۵ دقیقه‌ای را ۱۳۰ میلیون تومان اعلام کرد و با بیان این که کمبود بودجه، پروژه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، گفت: ما به نسبت سایر آثاری که در این زمینه ساخته می‌شود، کمتر هزینه کرده‌ایم.

حسینی با بیان این که ۹۹و ۹ دهم درصد به متن وفادار بوده، تصریح کرد: الان اگر می‌خواستم این اثر را تولید کنم با دیدگاه و نظر دیگری و صبر و حوصله بیشتری اقدام می‌کردم.

وی با اشاره به کمبود فیلمنامه‌های خوب در حوزه کودک و نوجوان، دیالوگ‌های خوب، آهنگی بودن دیالوگ‌ها، گویش یزدی، بهره‌گیری از دیالوگ‌های طنز، استفاده کمتر از فضای خاک آلود و ریتم مناسب را از ویژگی‌های فیلم خواب‌های خط‌خطی برشمرد.

این کارگردان یزدی همچنین با تبیین نکات کلیدی و کاربردی، دیدگاه‌ها و تجارب سینمایی خود را برای فیلم‌سازان جوان و علاقه‌مندان به مباحث آموزشی سینما ارائه کرد.

حاج‌ محمدحسینی صدابردار فیلم هم فعالیت در کنار این گروه را لذت‌بخش و تجربه‌ای مفید دانست و گفت: سعی کردیم از کمترین تجهیزات و امکانات، بهترین استفاده را ببریم.

در این نشست شرکت کنندگان هم دیدگاه‌ها و نظرات خود را در خصوص این فیلم بیان کردند.

این برنامه چهارمین اکران فیلم بلند فیلم‌سازان یزدی با عنوان حال خوب با هدف تمجید و تشویق آنها بود.

نشست‌های تخصصی باشگاه فیلم حوزه هنری یزد ویژه هنرمندان و علاقه‌مندان هنر هفتم و مباحث آموزشی ـ تحلیلی سینما، هر هفته در سالن نارنجستان این نهاد واقع در خیابان آیت الله کاشانی، کوچه آزادی برگزار می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین