نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
اسناد و مدارک من ، امنیت و سهولت دسترسی به اسناد

به نقل از خبرگزاری ایرنا

اسناد مالکیت قراء پنچگانه پاکدشت به مردم تحویل داده شد

26 دی 1398 کد خبر: 1398450160

تهران- ایرنا-  اسناد مالکیت قراء پنجگانه پاکدشت با حضور معاون ارتباطات بین الملل رهبر معظم انقلاب و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان، به مردم تحویل داده شد.
اسناد مالکیت قراء پنچگانه پاکدشت به مردم تحویل داده شد

تهران- ایرنا-  اسناد مالکیت قراء پنجگانه پاکدشت با حضور معاون ارتباطات بین الملل رهبر معظم انقلاب و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان، به مردم تحویل داده شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که روز پنجشنبه در سالن همایش‌های دانشگاه ابوریحان پاکدشت برگزار شد، مردم ساکن روستاهای پنچگانه پس از ۳۵ سال صاحب سند مالکیت شدند.
معاون ارتباطات بین الملل دفتر رهبر معظم انقلاب در این مراسم گفت: امروز نتیجه زحمات ۳۵ ساله مسئولان و بزرگان پاکدشت را در تحویل اسناد مالکیت به مردم شاهدیم، اتفاقی که قطعا در آینده بر زندگی این مردم اثر می‌گذارد.
آیت الله محسن قمی افزود: وقتی همه افراد از گرفتن سند برای اراضی مأیوس می شدند، همه بزرگان شهرستان وارد میدان می‌شدند و به ادامه کار امید می‌دادند، بسیاری از افراد از جمله امام جمعه سابق و فعلی پاکدشت اعتقاد داشتند که این اراضی اوقافی نیست و با تمام تلاش موضوع صدور سند را دنبال کردند.
وی تصریح کرد: عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب و دستور مسئولان قوه قضائیه، زمینه ابطال وقفیت روستاهای پنجگانه پاکدشت را فراهم کرد و از این به بعد مشکلی برای صدور سند وجود ندارد.
وی گفت: با صدور سند مالکیت، بسیاری از مشکلاتی که در این حوزه، متوجه افراد بود و باعث تشکیل پرونده در مراجع قضایی می‌شد، برطرف می‌گردد و مردم از این لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز متنعم می‌شوند.
فرماندار پاکدشت نیز در این مراسم گفت: اسناد پلاک های ثبتی ۳۱ و ۳۲ مربوط به زارعین روستاهای صاحب نسق قوهه و پلشت در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان صادر گردید و امروز به مالکان تحویل داده می‌شود.
هادی تمهیدی افزود: مالکینی که به صورت قولنامه ای از صاحبان نسق، زمین یا ساختمانی خریداری نموده اند، از طریق قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی، در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت نام نموه و تعیین تکلیف شدند.
بخش عظیمی از اراضی شهرستان پاکدشت موقوفه است که این امر باعث شده تا مالکیت مردم به املاک با مشکل مواجه شود و اختلافات زیادی بین مردم به وجود آید.
بسیاری از مردم و مسئولان پاکدشت معتقد بودند که هیچ دلیل معتبری بر وقف بودن اراضی پاکدشت در زمان قاجار و رضاشاه وجود ندارد و محمدرضا پهلوی به دروغ مدعی بر وقف بودن آن شده بود تا به عنوان متولی بتواند این اراضی را از اموال دولتی خارج و خود به چپاول آن بپردازد.
پاکدشت با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2020GhadiriSoft.ir