نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
قیمت ارز، دلار،طلا،سکه

به نقل از خبرگزاری تسنیم

استاندار هرمزگان: دولت باید از تصدی‌گری در اقتصاد دست بردارد

26 دی 1398 کد خبر: 1398450249

استاندار هرمزگان گفت: دولت باید از تصدی گری در اقتصاد دست بردارد و مدیران دولتی باید اطلاعات اقتصادی خود را بالا ببرند تا بتوانند از تولیدکنندگان و صادرکنندگان حمایت کنند.
استاندار هرمزگان: دولت باید از تصدی‌گری در اقتصاد دست بردارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس ، فریدون همتی در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان هرمزگان اظهارداشت: جبهه اقتصادی کمتر از جبهه امنیتی نیست هر چند باید امنیت باشد که اقتصاد شکل بگیرد و یک کشور قدرتمند کشوری است که هم قدرت دفاعی بالا و هم قدرت اقتصادی بالا داشته باشد.

وی افزود: جریان سازمان اداری کشور مستقیم بر اقتصاد تاثیر می‌گذارد و نباید به عوامل جبهه اقتصادی نگاه منفی داشته باشیم مگر می‌توان کشور را با فقر نگاه داشت هر چند که قدرت نظامی بالایی داشته باشیم و همه دستگاه ها باید در کنار بخش خصوصی باشند.

استاندار هرمزگان بیان کرد: اشکالات بخش خصوصی و واحدهای تولیدی و صادراتی باید با درایت حل شود و از آن طرف هم واحدها باید به قوانین احترام بگذارند و هر جا هم که مشکلی وجود دارد می توانند از طریق اتاق بازرگانی برطرف کنند.

وی ادامه داد: امروز مسئله اقتصاد بسیار مهم است و سخنان ابتدای هر سال رهبر معظم انقلاب به اقتصاد اختصاص می یابد زیرا ما هنوز به توانمندی ذاتی اقتصادی در کشور نرسیدهایم.

همتی تاکید کرد: انقلاب اسلامی  یک اقتصاد قوی و قدرت تولید می خواهد و تولید است که اشتغال ایجاد می کند و توان تحمل تورم را بالا می برد.

وی اظهار داشت: هر جا کار دست بخش دولتی بوده است به محض اینکه به دست بخش خصوصی می‌سپاریم نمی تواند مجموعه را مدیریت کند چون دست دولت در جیب خزانه بوده و هر کجا کم آورده است از آن جا جبران می کرد.

همتی تاکید کرد: مادامی که تصدی‌گری در حوزه دولت است ناکارآمدی وجود خواهد داشت و شکی در این نیست.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: راهبرد اصلی هر کشوری که امروز توسعه یافته است، تولید صادرات محور است که موجب سرمایه‌گذاری بیشتر، اشتغال بیشتر و بالا رفتن درآمد مردم و رفاه مردم و حتی بالا رفتن مالیات دهندگان به دولت می شود.

وی ادامه داد: تحریم یک برکت پنهان برای کشور است و باید از این فضا استفاده شود تا بخش خصوصی را به معنای واقعی به میدان بیاوریم و حمایتش کنیم تا بخش خصوصی بخشی از بازار بزرگ دنیا را برای ما تصاحب کند.

همتی اذعان داشت: مدیران دستگاه‌های دولتی باید اطلاعات اقتصادی و بازاریابی خود را بالا ببرند و نیاز به تغییر فکر در مدیران هستیم مدیران باید بفهمند مشتری خارجی، اعتبار خارجی و حفظ بازار های جهانی یعنی چه و به صورت ناموسی در این حوزه کار کنند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون کشور با ارز صادرات در حال اداره شدن است نه ارز نفتی و اگر صادرات نبود دلار به 50 هزار تومان هم می رسید و فروپاشی اقتصادی ای که آمریکا دنبالش بود محقق می‌شد.

انتهای پیام/865/ ع

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2020GhadiriSoft.ir