به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، نرگس کمالی و همسرش احمد آذربار از استان فارس، از زوج های شرکت کننده در بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی هستند که ازدواج خود را از عنایات امام رضا(ع) می دانند و به همین دلیل هشت سکه را به عنوان مهریه شان انتخاب کرده اند.

عروس خانم می گوید:

«یک هفته قبل از اینکه همسرم به خواستگاری ام بیاید، من به صورت تصویری با حرم امام رضا(ع) ارتباط گرفتم و دلم واقعا گرفته بود چرا که برنامه سفر به مشهدی که با خانواده داشتیم به هم خورده بود. این شد که نیت کردم دو نفره به حرم بیایم و دقیقا هشت روز بعد از آن زیارت تصویری، همسرم به خواستگاری من آمد».

لحظه ای مکث می کند و با لبخند رضایت ادامه می دهد: «من و همسرم هشت سال اختلاف سنی داریم، عدد هشت در تاریخ تولدمان مشترک است، روز بیست و هشتم ماه با هم صحبت کردیم و چون عنایت امام هشتم شامل حالم شده بود، هشت عدد سکه را به عنوان مهریه انتخاب کردم. نیت کردیم اولین سفر مشترکمان نیز مشهدمقدس و پیشگاه امام هشتم باشد که با عنایت ایشان این سفر در روز هشتم ماه و سالگرد عقدمان به خوبی رقم خورد و از آقا ممنونم که طبق قراری که با هم گذاشتیم من و همسرم را طلبیدند».

نرگس خانم با اشاره به اینکه همسرش در زمان خواستگاری، امکانات خاصی مثل ماشین و خانه و پس انداز نداشته، تاکید می کند:

 « من حضور ایشان در زندگی ام را عنایت امام رضا(ع) می دانم و مطمئن هستم همین عنایت زندگی ما را خواهد ساخت و به هر چیزی که مقدر باشد و تلاش کنیم خواهیم رسید».

آقاداماد نیز ضمن تأیید صحبت های همسرش و رضایت از انتخابی که در امر ازدواج داشته می گوید: « ازدواج ساده و بی تکلف بسیار شیرین تر و بادوام تر از زندگی به دور از سیره اهل بیت(ع) و پر از زرق و برق است».

این زوج خوشبخت همچنین ضمن ابراز رضایت از مشاوره ها و آموزش های طرح ملی «همسفر تا بهشت» اضافه می کنند: «بسیاری از مسائلی که باعث بحث های هر چند کوچک بین ما می شد طی مشاوره ها و جلسه آموزشی این طرح، برطرف شده و بینش بهتری نسبت به هم و زندگی پیدا کرده ایم