نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...
اسناد و مدارک من ، امنیت و سهولت دسترسی به اسناد

به نقل از خبرگزاری مهر

نیازمند مدیریت واحد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری هستیم

19 آبان 1398 کد خبر: 538977

یزد ـ استاندار یزد گفت: نیازمند مدیریت واحد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری هستیم و امیدواریم با مساعدت رئیس جمهور، شاهد یک کار ویژه و نو در سطح کشور در این زمینه باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طالبی، یکشنبه شب در جلسه شورای اداری استان یزد که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، از حضور مردم در مراسم سخنرانی رئیس جمهور در میدان امیرچخماق قدردانی کرد.

وی با اشاره به موارد مطرح شده از سوی رئیس جمهور در جمع مردم بیان کرد: آنچه امروز در جمع مردم مطرح شد، نشان از اشراف کامل ایشان نسبت به مسائل استان یزد داشت ضمن اینکه رئیس جمهور نگاه بسیار خوبی به مسائل اولویت دار استان دارند که جای تقدیر دارد.

طالبی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان معتقدیم مشکلات موجود در یزد به دلیل نبود یک برنامه راهبردی است، افزود: سند آمایش استان بر همین اساس تدوین و اولویت ها مشخص و آسیب شناسی از مسائل و مشکلات انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در این مسیر چهار محور به عنوان اولویت ها مدنظر قرار گرفت که این محورها شامل توسعه پایدار و متوازن، محیط زیست و مدیریت مصرف آب، اقتصاد دانش بنیان، توجه به حوزه گردشگری و میراث فرهنگی است و اولویت های استان نیز بر همین اساس دسته بندی شد.

استاندار یزد عنوان کرد: در حوزه آب امروز خبرهای خوبی به مردم داده شد که امیدواریم با حمایت دولت، خط دوم انتقال آب شرب به یزد به سرعت عملیاتی شود و خط انتقال آب از خلیج فارس نیز که از قولهای رئیس جمهور به مردم یزد بود، سال آینده محقق خواهد شد ولی چون ظرفیت خط لوله و آب شیرین کن ها برای افزایش سهمیه وجود دارد، خواستار دو برابر شدن سهمیه یزد از این خط هستیم.

طالبی تصریح کرد: در مورد دریای عمان هم مجوز گرفته شده و مطالعات آغاز شده و نیازمند مجوز بخش خصوصی هستیم که در این رابطه صندوق توسعه ملی می تواند یاری رسان باشد.

استاندار یزد ادامه داد: توجه به اقتصاد دانش بنیان نیز راهکار مشکل اشتغال یزد است زیرا یزد استانی با نرخ بیکاری پایین بوده اما با مهاجرت های بی رویه به دنبال تغییر ایجاد اشتغال، شاهد بیکاری قشر تحصیلکرده و زنان هستیم.

وی بیان کرد: یکی از مواردی که می تواند این حوزه را به خوبی پوشش دهد، اقتصاد دانش بنیان است اما برای انجام کار زیربنایی در این زمینه، نیازمند اعتبار و حمایت دولت هستیم.

طالبی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: استان یزد ثبت میراث جهانی است و حضور قابل توجه گرشگران را در این استان شاهدیم بر این اساس نیازمند مدیریت واحد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری هستیم و امیدواریم با مساعدت رئیس جمهور، شاهد یک کار ویژه و نو در سطح کشور در زمینه مدیریت واحد گردشگری و میراث فرهنگی باشیم.

وی همچنین با اشاره به دیگر نیازهای استان یزد بیان کرد: یزد در زمینه بازآفرینی شهری، ناوگان حمل و نقل عمومی نیز نیازمند حمایت دولت است.

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2019GhadiriSoft.ir