نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...
اسناد و مدارک من ، امنیت و سهولت دسترسی به اسناد

به نقل از خبرگزاری مهر

وقوع ۴۷ درصد تصادفات جرحی و فوتی خراسان جنوبی در محورهای روستایی

19 آبان 1398 کد خبر: 538979

بیرجند- فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به وقوع ۴۷ درصد تصادفات جرحی و فوتی در محورهای روستایی، گفت: تلفات حوادث رانندگی در استان بیشتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید شجاع شامگاه یکشنبه در ستاد راهبردی وضعیت تصادفات استان اظهار داشت: آمار و ارقام نشان می دهد تلفات حوادث رانندگی در استان بیش از میانگین کشوری است.

وی با بیان اینکه بخشی از این تخلفات مرتبط با عامل انسانی و عدم توجه به قوانین است، بیان کرد: اما بقیه عوامل از جمله زیرساخت ها نقش قابل توجه ای در بروز حوادث رانندگی دارد.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه برخی ضعف زیرساخت ها مربوط به عقب افتادگی های تاریخی استان است، بیان کرد: از زمانی که خراسان جنوبی یک استان مجزا شد باید بخش زیادی از این عقب افتادگی ها را جبران می کردیم اما محقق نشده است.

فوت ۴۷ درصد مجروحان در بیمارستان ها

وی تأکید کرد: غیر از مباحث زیرساختی بحث فرهنگ و توجه مردم به رعایت قوانین و مقررات به خصوص از طریق مراجع فرهنگی نقش تاثیر گذاری در کاهش تصادفات دارد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه اقدامات سلبی پلیس وقتی نتیجه بخش نیست یعنی جای دیگر کار مشکل دارد، افزود: افزایش تعداد جریمه ها، توقیف خودروها و موتورسیکلت ها و افزایش حضور پلیس در جاده ها نشان می دهد کار انجام شده اما هنوز هم شاهد افزایش تصادفات هستیم.

شجاع با بیان اینکه در حال حاضر ۴۷ درصد افرادی که در تصادفات مجروح می شوند در بیمارستان ها فوت می شوند که این باید پاسخ داده شود، بیان کرد: به طور حتم بالا بودن امکانات بهداشتی و درمانی و تجهیزات امداد و نجات در سایر استان ها در کاهش این تلفات نقش زیادی داشته است.

وی با اشاره به فوت ۲۱۱ نفر در تصادفات استان، بیان داشت: دیه این افراد باید از جیب دولت پرداخت شود در حالی که با این مبالغ می توان کارهای زیادی انجام داد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ادامه داد: علاوه بر این بسیاری از هزینه های عاطفی و تاثیری که در خانواده ها باقی مانده تا سال های سال باقی ماندنی است که باید فکر جدی کنیم.

شجاع با بیان اینکه ۴۷ درصد تصادفات جرحی و فوتی در جاده های روستایی انجام می شود، افزود: این نشان می دهد باید بیشتر از این در حوزه مسائل فرهنگ سازی کار کنیم و در ارتباط با مجموعه های مختلف باید این مطالب مطرح شود.

وی با تأکید بر اینکه این ها جزء منکراتی واجبی هستند که باید به آن بپردازیم، افزود: هیچ چیزی از جان انسان ها مهم تر نیست.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ادامه داد: در داخل شهرها نیز ایمنی عابرین پیاده بسیار آسیب پذیر است و بیشتر کشته شدگان درون شهری عابرین پیاده هستند.

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2019GhadiriSoft.ir