نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

1

2

3

4

5

هنیه: طرح ترامپ، تجاوزی آمریکایی - اسرائیلی علیه ملت فلسطین است
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
قیمت ارز، دلار،طلا،سکه

به نقل از خبرگزاری ایسنا

هنیه: طرح ترامپ، تجاوزی آمریکایی - اسرائیلی علیه ملت فلسطین است

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984114298

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که طرح به اصطلاح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن، تجاوزی آمریکایی اسرائیلی علیه ملت فلسطین است.
اسماعيل هنيه

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که طرح به اصطلاح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن، تجاوزی آمریکایی اسرائیلی علیه ملت فلسطین است.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه در گفتگو با پایگاه خبری جنبش حماس اظهار داشت که طرح ترامپ بیانگر رویکرد و دیدگاه‌های رژیم صهیونیستی است که موجب نابودی حقوق اساسی ملت فلسطین به موجب قوانین بین‌الملل و در راس آن حق داشتن یک کشور مستقل به پایتختی قدس شریف و حق بازگشت آوارگان فلسطینی به شهر و دیار خود خواهد شد.

هنیه تصریح کرد که هدف از این طرح، نجات نتانیاهو و ترامپ از شکست در انتخابات پیش‌رو است.

وی با اشاره به اینکه هرگز اجازه نخواهیم داد قدس به کالایی در دست آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها تبدیل شود، عنوان کرد: معامله قرن تمامی قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی را نقض می‌کند و نه تنها مساله فلسطین، بلکه صلح و امنیت جهانی را هم به خطر می‌اندازد.

رئیس دفتر سیاسی حماس خاطر نشان کرد که این طرح اوضاع ملتهب منطقه را متشنج‌تر خواهد کرد، زیرا مساله فلسطین و منازعه عربی اسرائیلی، مساله اصلی و مرکز ملت‌های منطقه است و رژیم صهیونیستی یکی از اصلی‌ترین عوامل ناامنی و تنش در منطقه است.

اسماعیل هنیه خواستار تحریم این طرح شد و تاکید کرد که هرکس با آن همراهی کند، بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.

هنیه در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که سلاح مقاومت به هیچ وجه در هیچ مذاکره یا توافقی مطرح نخواهد بود و مقاومت تا آزادسازی سرزمین فلسطین ادامه خواهد داشت.

وی از تشکیلات خودگردان نیز خواست به جای صرف محکومیت معامله قرن، به اقدامات عملی برای مقابله با آن روی بیاورد و در راس آن همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی را متوقف کرده و دست مقاومت در کرانه باختری برای مقابله با اشغالگران را باز بگذارد.

اسماعیل هنیه بر ضرورت پایان دادن به روند سازش با رژیم صهیونیستی پس از رونمایی از معامله قرن و مراجعه به دیوان کیفری بین‌المللی برای پیگیری جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و تصمیم این رژیم برای الحاق کرانه باختری و قدس به اراضی اشغالی شد.

وی همچنین تاکید کرد که باید از سازمان ملل خواسته شود قطعنامه‌ای در حمایت از حق بازگشت آوارگان فلسطینی به شهر و دیار خود که سال ۱۹۴۸ به ناحق از آن کوچانده شده‌اند، صادر کند.

هنیه ضمن اشاره به اینکه این طرح هرگز نزاع در فلسطین را حل نخواهد کرد، اظهار کرد که ملت فلسطین قادر است این طرح را به شکست بکشاند.

انتهای پیام

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین