نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

1

2

3

4

5

انقلاب اسلامی معادلات منطقه را تغییر داد
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
نشریه الکترونیکی قدیری، پیش بینی هوا، نرخ دلار، قیمت خودرو

به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران

انقلاب اسلامی معادلات منطقه را تغییر داد

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984114387

اقتصاد ایران: معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: خدا را شکر انقلاب اسلامی توانست معادلات منطقه را تغییر بدهد و اکنون نه‌ تنها دارای استقلال سیاسی، بلکه کشور تاثیرگذار در منطقه و دنیا هستیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ،حسینعلی امیری در آیین افتتاح پالایشگاه پارس پترو که شامگاه ۱۶ بهمن در شوشتر برگزار شد، اظهار کرد: کشور در سخت‌ترین تحریم‌های ظالمانه هیات حاکمه نابخرد و رئیس جمهور غیر قابل پیش‌بینی آمریکا به سر می‌برد.

وی بیان کرد: در روزهای اولیه که حضرت امام (ره) انقلاب را رهبری می‌کرد و بعد از آن نیز مقام معظم رهبری، هدف‌گذاری‌هایی را برای اداره کشور در نظر داشتند و خوشبختانه استقلال سیاسی کشور خیلی زود با هزینه‌های بسیار سنگین و فداکاری‌های مردم عزیز و شریف و تقدیم هزاران شهید به وجود آمد و امروز نیز از جنبه اقتصادی و سیاسی کاملا مستقل هستیم و مثل دوره حکومت گذشته نیست که دیگران برای کشور تصمیم و رهبران ما بخواهند از دیگران اجازه بگیرند.

به گزارش ایسنا، معاون پارلمانی رییس جمهور ادامه داد: خدا را شکر انقلاب اسلامی توانست معادلات منطقه را تغییر بدهد و اکنون نه‌ تنها دارای استقلال سیاسی، بلکه کشور تاثیرگذار در منطقه و دنیا هستیم؛ به لطف رهبری‌های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری و همچنین عنایت خاصه خداوند متعال، استقلال سیاسی کشور کاملا حاصل است.

وی افزود: در حوزه‌های دیگر نیز کارهای قابل توجه و گام‌های بسیار بلندی برداشته شده است. یکی از ضرورت‌های غیرقابل اجتناب که در سال‌های اخیر همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است و در دوره تدبیر و امید نیز همواره آقای روحانی آن را به عنوان یک سیاست راهبردی پیگیری کرده‌اند، استقلال اقتصادی و بحث عدم وابستگی به خارج است. معمولا کشورهایی که به دنبال استقلال سیاسی هستند، زمانی آسیب‌پذیری استقلال سیاسی‌شان کاهش پیدا می‌کند که از نظر اقتصادی نیز مستقل بشوند.

امیری گفت: در همین شرایطی که سخت‌ترین تحریم‌ها به ما اعمال می‌شود، اگر وابستگی اقتصادی‌مان به خارج کاملا قطع می‌شد و اقتصاد مقاومتی به معنی که مدنظر مقام معظم رهبری است را برخوردار بودیم، هیچ اتفاق خاصی در کشور پیش نمی‌آمد.

وی بیان کرد: آسیب‌پذیری‌هایی که داریم برای این است که استقلال اقتصادی که مدنظر و شایسته مردم عزیز و شریف ما است، دارای فاصله است. امروز به درستی از بخش اقتصاد مقاومتی و توجه به توان داخلی بهره‌مند هستیم و تحقق اقتصاد مقاومتی نیز قطعا استقلال اقتصادی را به وجود می‌آورد که ضامن استقلال سیاسی کشور نیز خواهد بود.

امیری افزود: بنابراین طرح‌هایی که با رویکرد اقتصاد مقاومتی در سال‌های اخیر طراحی شده‌اند و به بهره‌برداری می‌رسند، گام‌های بسیار بزرگی هستند که استقلال اقتصادی را تضمین می‌کنند و استقلال سیاسی نیز است. ضمن اینکه مولد ثروت بوده و ایجاد اشتغال خواهد کرد. سطح درآمد خانوارها را هم بالا می‌برد و باید بدانیم امروز هر کسی به عنوان سرمایه‌گذار و کارآفرین در این عرصه‌ها حضور پیدا می‌کند باید نگاه‌مان به آن‌ همچون نگاه به مجاهدان عرصه‌های جهاد اقتصادی باشد.

وی گفت: این پروژه بزرگ و در نوع خود مهم در شهر دارالمؤمنین شوشتر ایجاد شد که باید از خانواده قلی‌زاده تشکر کرد زیرا از نظر صرفه‌جویی در مصرف ارز و همچنین ایجاد اشتغال تاثیرگذار است. ضمن اینکه این کار بسیار مهم است و باید به دست‌اندرکاران کار خداقوت گفت. اینکه برای تعداد ۱۳۰ نفر مستقیما شغل ایجاد شود، کار کمی نیست و قطعا تعدادی هم شغل غیرمستقیم ایجاد شده است و قطعا این موضوع در درگاه الهی ذخیره آخرت قرار می‌گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین