به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ محمود جاودان، دهه فجر را فرصتی مناسبی برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی توصیف کرد و گفت: این نهاد اولین مولود انقلاب در جهت حمایت از مستضعفین و محرومین و نشان‌دهنده اهمیت بالای رسیدگی به نیازمندان و محرومان در اندیشه امام راحل (ره) است.

جاودان، خدمت مسکن را یکی از اساسی‌ترین خدمات ارائه‌شده به خانواده‌های تحت حمایت دانست و اظهار داشت: در سومین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر با حضور معاون پشتیبانی و توسعه منابع استانداری هرمزگان، فرماندار، جمعی از مسئولین شهرستان و معتمدین محله مراسم افتتاح یک واحد مسکن مددجویی به نمایندگی از 24 واحد مسکن در روستای پل گل کن شهرستان بندرخمیر برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: هزینه ساخت این واحدهای مسکونی یک میلیارد و 400 میلیون تومان بوده که با همکاری کمیته امداد، خیرین و بنیاد مسکن با زیربنای هر واحد 50 مترمربع احداث شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان بندرخمیر گفت: همچنین ۱۵۰ طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان در بخش‌های مختلف کشاورزی، دام‌پروری و خدمات و صنایع‌دستی نیز به‌صورت نمادین با حضور مسئولین استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

جاودان یادآور شد: برای اجرای این تعداد طرح‌ اشتغال حدود هشت میلیارد تومان اعتبار از منابع قرض‌الحسنه اختصاص‌یافته است که با اجرای این طرح‌ها برای تعداد 330 مددجو فرصت اشتغال فراهم‌شده است.