نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
قیمت ارز، دلار،طلا،سکه

به نقل از خبرگزاری ایسنا

چهارمحال‌وبختیاری استانی بسیار تاثیرگذار است

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984114293

استاندار چهارمحال‌وبختیاری گفت: چهارمحال و بختیاری نه تنها استان محرومی نیست بلکه استانی بسیار اثرگذار در سطح کشور است که اگر این تأثیرگذاری برای استان لحاظ شود برای ما کافی است.
اقبال عباسی

ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال‌وبختیاری گفت: چهارمحال و بختیاری نه تنها استان محرومی نیست بلکه استانی بسیار اثرگذار در سطح کشور است که اگر این تأثیرگذاری برای استان لحاظ شود برای ما کافی است.

اقبال عباسی شامگاه گذشته ۱۶ بهمن‌ماه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد با بیان اینکه اصناف خیلی تحت شعاع قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: ۴۲ هزار واحد صنفی داریم که در دوره‌های مختلف ۵۶ هزار بازرسی از آن‌ها انجام شده است و ۲هزار و ۷۵۰ پرونده تشکیل شده که ۱۳ درصد از اصناف پرونده‌دار شده‌اند و به تعزیرات فرستاده‌ایم که این روند نشانه تحت فشار بودن اصناف است.

وی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری نه تنها استان محرومی نیست بلکه استانی بسیار اثرگذار در سطح کشور است که اگر این تأثیرگذاری برای استان لحاظ شود برای ما کافی است، ادامه داد: ۱.۵ درصد از فولاد کشور، ۲.۵ درصد از سیمان کشو،ر ۳.۵ درصد از گوشت قرمز کشور، ۴۵ درصد نیترات، ۲۰درصد ماهی قزل آلا ، ۲۰ درصد بادام مامایی که معروفترین بادام کشور است، ۴.۳ مرغ کشور، ۸۵ درصد خوراک آبزیان کشور همه در این استان تولید می‌شود.

عباسی گفت: ۹هزار کامیون با ۲۱ هزار راننده در حوزه صنعت، معدن، تجارت، خدمات و کشاورزی فعال است، لوازم خانگی، اولین تولید کننده چادر، گز بلداجی، ورق شیروانی، ورق فولاد، موکت، قند، شکر، خودرو بروجن که اکنون در حالت تعطیل به سر می‌برد همه جزء صنایع استان محسوب می‌شوند که باید به داد این صنایع برسیم.

استاندار خطاب به مدیران صنعت حاضر در جلسه با بیان اینکه نگویید هیچ چیز نداریم، بگویید استان خوب و به درد بخوری داریم و از نیروی تلاشگری برخوردار هستیم که البته مشکلاتی نیز داریم و باید به داد ما برسید، گفت: در حوزه ایثار بیشترین شهدا در حوزه کشور از چهارمحال و بختیاری است لذا بهترین امکانات و بهترین مردم را در همه حوزه‌ها را داریم در کنار این بهترین ها نیز مشکلاتی وجود دارد که باید مرتفع شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: همه زیرساخت‌های  منطقه ویژه اقتصادی استان از آب، گاز، برق و... آماده شده است و اکنون در اختیار سازمان همیاری شهرداری است، رایزنی‌های لازم انجام شده است تا شهرک صنعتی در آن ورود کند، آماده‌سازی‌های لازم را انجام و خدمات را ارائه دهد و با حمایت‌های لازم واحد را بفروشد اما این عملکرد همچون عملکرد شهرک صنعتی زمین فروشی صرف نباشد.

عباسی در ادامه گفت: به شرکت‌های سرمایه‌گذاری مربوط دستور داده شود که در همین منطقه ویژه اقتصادی  یک الی دو صنعت مهم را سرمایه‌گذاری کنند.

وی با بیان اینکه این استان، استان کشاورزی و دامداری است، ادامه داد: متأسفانه در صنایع تبدیلی، سرمایه‌دار مهم و مدیر هدایت‌گر که بتواند صنایع تبدیلی چند وجهی را تولید کند وجود ندارد، لذا اگر به چند شرکت مأموریت داده شود که در این منطقه برتر اقتصادی و یا مکان‌های دیگر سرمایه گذاری کنند با کمک صنایع تبدیلی حوزه کشاورزی هم می‌توان این استان را نجات داد و هم اشتغالزایی صورت می‌گیرد.
انتهای پیام

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین