نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

1

2

3

4

5

چون ترنم و وزش باد، در تالار رودكي
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
نشریه الکترونیکی قدیری، پیش بینی هوا، نرخ دلار، قیمت خودرو

به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد

چون ترنم و وزش باد، در تالار رودكي

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984114419

به‌نقل از روابط عمومی هنرستان موسیقی پسران‌تهران: جمعه 29 آذر 1398 تالار رودکی به پیشواز ارکستر بادی هنرستان موسیقی پسران تهران رفت.
اعضای این گروه به سرپرستی جاوید مجلسی از اردیبهشت 1398 تمرینات خود را آغاز کردند.
این تمرینات در محل صداخانه و سالن اجتماعات هنرستان به صورت مستمر در طول هفته ادامه داشت.
معروفترین و زیباترین و تأثیرگذارترین قطعات معاصر که با سازهای بادی برنجی و چوبی اجرا شده است، توسط رهبر و سرپرست گروه انتخاب گردید.
هنرجویان در حال تحصیل و فارغ التحصیل نوازندۀ این نوع ساز، در این اجرا شرکت داشتند و ثمرۀ تلاش¬های خود و خانواده شان و به ویژه اساتید بزرگوارشان را به منصه ظهور گذاشتند.
پیشنهاد این حرکت زیبا و پایدار موسیقیائی را علیرضا ایلچی رئیس هنرستان موسیقی پسران تهران در اوایل سال مطرح کردند که با استقبال اساتید تخصصی سازهای بادی برنجی  و چوبی و استاد جاوید مجلسی روبرو گردید و برنامه¬ریزی و هماهنگی های لازم شکل گرفت و در طول ماهها تمرین تبلور یافت و عاقبت بر روی صحنۀ تالار رودکی به زیبایی تمام درخشید.
مسئولیت اجرایی، فنی و تولید این کنسرت ماندگار با علیرضا ایلچی رئیس هنرستان و ساسان احسانی معاون اجرایی هنرستان بوده است.
اجرای ارکستر بادی هنرستان موسیقی پسران در جمعه 29 آذرماه 1398، یک پیام استوار و ارزشمند را در دل خود نهفته داشته و دارد و آن اینکه باید شرایط لازم رشد و خلاقیت هنرجویان را نه فقط در چهار دیواری هنرستان، بلکه در سایر مجموعه های دیگر فراهم آورد.
باید دستان این هنرمندان نوجوان و جوان را گرفت و اجازه داد که با چنین اجراهای حرفه¬ای و در صحنه، مقابل مردم و اجتماع، خود را بیابند و با اعتماد بنفس عالی تری به ادامۀ راه هنری خود بپردازند.
امید است با همراهی و همفکری و یاری یکدیگر و تعامل با مدیریت خلاق هنرستان، دروازه های جدید هنری همچون این کنسرت باز گردد و تاریخی ماندگار از آفرینش های  هنری را از هنرجویان و هنرآموزان هنرستان موسیقی به¬یادگار بگذارد.
از استاد علیرضا ایلچی رئیس هنرستان به سبب پیشنهاد تأسیس این گروه و استاد جاوید مجلسی رهبر و سرپرست گروه و نوازندگان هنرمند ارکستر ، کمال تشکر و قدردانی را داریم.

برای دیدن تصاویر کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین