به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، حبیب الله آسوده روز چهارشنبه در مراسم افتتاح یک باب مسکن مددجویی به نمایندگی از واحدهای دیگر قابل بهره برداری در استان به مناسبت دهه فجر گفت: ۴۰ درصد هزینه سبد اقتصادی خانوار مربوط به مسکن است بنابراین مسکن از اهمیت بالایی برای اقتصاد خانواده‌ها برخوردار است.

وی اضافه کرد: امیدواریم این تعداد واحد مسکونی تا پایان امسال به دو هزار واحد برسد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره سفر دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری به مشهد گفت: در این سفر تعهد ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن در استان داده شد که چهار هزار واحد آن مربوط به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد ساکن در روستاهای استان و حاشیه شهر مشهد می شود که با این اقدام باری از دوش مددجویان مستاجر برداشته خواهد شد.
آسوده با اشاره به اینکه برای کمک به خرید مسکن مددجویان اصل بر سنددار بودن خانه است افزود: هم اکنون در مشهد مقدس بیش از ۱۰ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد مستاجر هستند که باید با کمک خیران و نیکوکاران، سازمان‌های دولتی و خصوصی به خانه‌دار شدن آنها کمک کرد.
معاون استاندار و فرماندار مشهد نیز در این مراسم خدمت کردن در کمیته امداد را لذت بخش و همراه با وجدان کاری دانست و گفت: برای کمک به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نیازمند تحول هستیم تا مشکلات آنها پایان یابد.
سیدمحمدرضا هاشمی ابراز امیدواری کرد روزی برسد که هیچ بانویی به دلایلی مانند طلاق و بیماری سرپرست یا عهده دار خانوار نباشد.