نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
یادداشت های من، یادآوری یادداشت ها و هر آنچه که برای شما مهم است

به نقل از خبرگزاری ایرنا

انجام بیش از 620 پیوند کلیه موفق در گیلان

26 دی 1398 کد خبر: 1398449922

لاهیجان - ایرنا -دبیر سمینار مروری بر داورهای کاهنده ایمنی در پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تاکنون 620پیوند کلیه در گیلان انجام شده است.
انجام بیش از 620 پیوند کلیه موفق در گیلان

لاهیجان - ایرنا -دبیر سمینار مروری بر داورهای کاهنده ایمنی در پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تاکنون 620پیوند کلیه در گیلان انجام شده است.

مسعود خسروی روز پنجشنبه در همایش تخصصی مروری بر داروهای کاهنده ایمنی پیوند اعضا در لاهیجان افزود : بخش پیوند کلیه دانشگاه علوم پزشکی گیلان که از سال 1377شروع به کار کرده است ،علاوه بر انجام این تعداد عمل پیوند کلیه موفقیت آمیز که 129مورد آن از بیماران مرگ مغزی بوده است ، عمل پیوند کبد هم داشته است.

وی با اشاره به اینکه اولین پیوند کبد در استان گیلان بر روی یک بیمار 34 ساله در سال 96 انجام شد، تصریح کرد: 18مورد پیوند کبد نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکنون در گیلان با موفقیت انجام شده است .

وی با اشاره به برگزاری این همایش خاطرنشان کرد: این همایش عمومی یک روزه برای شناخت و معرفی بیشتر دستاوردها و داروهایی که در سیستم ایمنی بیماران پیوندی بخصوص پیوند کلیه و کبد مصرف می شود، برگزار شده است و استادان تراز اول پیوند و جراحان کشور در این همایش حضور دارند.

وی گفت :همایش با همکاری انجمن علمی پیوند اعضا و دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزاری گردیده و در آن جدیدترین داروهایی که درزمینه پیوند اعضا مصرف می شود در این همایش به تبادل و بحث بین استادان این رشته گذاشته می شود.

خسروی ادامه داد: بعضی از ازاین داروها هنوز وارد بازار ایران نشده ولی بزودی به همت وزارت بهداشت ودرمان کشور وارد می شوند.

وی یادآورشد: برای اولین بار این همایش تخصصی در کشور با مروری بر داروهای کاهنده ایمنی در پیوند اعضا توسط اعضای انجمن پیوند ایران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شده است.

اولین پیوند عضو بدن انسان در ایران در سال 1347 در دانشگاه شیراز انجام شد که از آن تاریخ تاکنون بیش از 56 هزار پیوند عضو در ایران انجام شده است.

همایش تخصصی یک روزه مروری بر داروهای کاهنده ایمنی در پیوند اعضا روز پنجشبنه با حضور متخصصان پیوند اعضای کشور و استان گیلان ،مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، جمعی از پزشکان و اعضای انجمن اهدای عضو شعبه گیلان در هتل رسپینای لاهیجان برگزار شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2020GhadiriSoft.ir