نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
اسناد و مدارک من ، امنیت و سهولت دسترسی به اسناد

به نقل از خبرگزاری تسنیم

سیل‌زدگان هرمزگان| سیل زندگی روستاهای کروچ و حاجی‌آباد را نابود کرد

26 دی 1398 کد خبر: 1398450056

وقوع سیل شدید در شرق استان هرمزگان مردم حاشیه رودخانه‌های گابریک و جگین را با مشکلات جدی مواجه کرده و خانه، زندگی و زمین‌های کشاورزی اهالی از بین برده است.
سیل‌زدگان هرمزگان| سیل زندگی روستاهای کروچ و حاجی‌آباد را نابود کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از روستاهای سیل زده جاسک، بارش باران‌های شدید و وقوع سیلاب بسیار وسیع زندگی مردمان بلوچ شهرستان جاسک را با مشکلات جدی مواجه کرد. 

روستای سیل زده کروچ نخستین روستای دهستان گابریک بخش مرکزی جاسک است که جمعیتی بالغ بر 80 خانوار را در خود جای داده و البته با توجه به هشدارهای مدیریت بحران استان، این روستا قبل از سیل تخلیه اضطراری شده و با وقوع سیل کامل به زیر آب رفت و زندگی مردم نابود شد. 

وقتی وارد این روستاهای همسایه می‌شوید گویی پیش از آنجا سکونت گاهی نبوده خرابه‌های منازل رخ نمایی می‌کنند و هر طرف که نظاره کنید وسایل زندگی مردم را می‌توانید مشاهده کنید، احشام و دام و طیور اهالی این روستاها بر اثر بارش باران و سیل عظیمی که آمده از بین رفته و زمین‌های کشاورزی پر محصول حالا در تلی از گل فرو رفته‌اند و اندوه و حسرتی وصف ناشدنی مانده برای زنان و مردان بلوچ این دیار همیشه مظلوم. 

مردم این روستاها از خدمات امدادی سپاه، ارتش و هلال احمر راضی هستند اما هنوز کمبودهایی از جمله وسایل گرمایشی، لباس گرم و پتو احساس می‌کنند، مردم که حال درمانده و ناامید از نابودی زندگی خود هستند از دولت و ارگان‌های خیریه مردمی می‌خواهند یاری رسانشان باشند و در این شرایط سخت تنهایشان نگذارند. 

اهالی کروچ و حاجی آباد امید زیادی دارند مسوولان استانی و کشوری نسبت به جبران خسارت‌های وارده به آنها تلاش کرده و کمک کنند مردم به زندگی عادی خود برگردند. 

در ادامه گزارش اختصاصی خبرگزاری تسنیم از روستاهای سیل زده کروچ و حاجی آباد را مشاهده خواهید کرد:

گزارشگران: میثم میرزاده و مصطفی حمزوی 

انتهای پیام/864

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین

2020GhadiriSoft.ir