نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

پیشخوان نشریات و خبرگزاری های ایران
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
مخاطبین من, پشتیبان گیری و بازیابی مخاطبین اندروید ,شماره تلفن

به نقل از خبرگزاری تسنیم

کرمان| عزاداری شیرازی‌ها در بیت‌الزهرای حاج قاسم به روایت تصویر

17 بهمن 1398 کد خبر: 13984115176

کاروان بزرگ هیئت رهپویان وصال شیراز با حضور در بیت‌الزهرای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به یاد سردار دل‌ها عزاداری کردند.
کرمان| عزاداری شیرازی‌ها در بیت‌الزهرای حاج قاسم به روایت تصویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، بیت الزهرای حاج قاسم امروز میزبان کاروان بزرگ هیئت رهپویان وصال شیراز بود که به یاد سردار دل‌ها در این مکان مقدس عزاداری کردند.

مهدی صدفی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و برگزار کننده مراسم بیت‌الزهرا(س) در جمع این جوانان هیئتی با بیان اینکه همه دلشان می‌خواست زمانی به بیت‌الزهرا(س) بیایند که حاج قاسم جلوی در ایستاده و به آنها خیرمقدم بگوید اظهار داشت: حاج قاسم سال‌ها در ایام فاطمیه مراسم عزاداری در این مکان مقدس برگزار کرده و از عزاداران استقبال می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز روح مطهر شهید سلیمانی ناظر بر ما است و امیدواریم که شرمنده او نشویم افزود: آنچه که باعث شد حاج قاسم به این جایگاه برسد تک بعدی نبودن او بود و او تمام ویژگی‌های یک انسان عبد خداوند را داشت.

وی با عنوان اینکه مهمترین ویژگی حاج قاسم ایمان او بود و هیچوقت برای دنیا حرف نزد گفت: سپهبد سلیمانی هیچوقت برای دنیا نجنگید و دنبال پست و مقام نبود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم انس با اهل‌بیت(ع) به‌ویژه حضرت زهرا(س) داشت و در دوران دفاع مقدس نیز رزمندگان را توصیه می‌کرد که در بحران‌ها خدا را به حضرت زهرا(س) قسم بدهند یادآور شد: در عملیات والفجر هشت و هنگام عبور رزمندگان لشکر 41 ثارالله از اروندرود حاج قاسم گفت "آب را به آبروی حضرت زهرا(س) قسم بدهید، از اروند عبور می‌کنید."

وی بیان کرد: او منزل مسکونی خود را وقف کرده و امروز مجالس اهل‌بیت(ع) در مناسبت‌های مختلف در این مکان برگزار می‌شود که اوج آن در فاطمیه دوم بود.

وی با اشاره به اینکه حدود چهار ماه پیش صبح جمعه‌ای که در بیت‌الزهرا هم بنایی بود، حاج قاسم به بیت‌الزهرا آمد و روی پله اول منبر نشست و مراحل کار را بررسی می‌کرد افزود: حاج قاسم در حال و هوای خاصی بود و بعد از چند دقیقه متوجه حضور من شد و گفت "دلم نمی‌خواهد این مکان که در آن هزینه شده بسته باشد؛ باید در طول سال درب آن باز باشد و مراسم مختلف مذهبی در آن برگزار شود."

وی با بیان اینکه حاج قاسم به ترویج فرهنگ قرآنی و برگزاری محافل انس با قرآن تاکید داشت و به ولایت عشق می‌ورزید گفت: ساعت‌ها می‌توان در رابطه با این ویژگی ولایتمداری حاج قاسم سخن گفت و تمام نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بیت‌الزهرا(س) یک شهید گمنام از عملیات والفجر یک دفن شده است افزود: حاج قاسم خیلی ارادت به این شهید داشته و تاکید داشت که مردم برای زیارت شهید گمنام بیایند و درب بیت‌الزهرا(س) همیشه برای زیارت شهید باز باشد.

وی با بیان اینکه قسمتی از ضریح قبلی حضرت رقیه(س) که از تولیت حرم به او هدیه داده بودند بر مزار شهید گمنام نصب کرد گفت: استان کرمان حدود 6 هزار و 500 شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده و حاج قاسم تاکید داشت عکس شهدا در بیت‌الزهرا(س) نصب شود.

وی با ابراز اینکه حاج قاسم می‌گفت "مادران شهدا می‌آیند و وقتی عکس شهیدشان در بیت‌الزهرا(س) نباشد من خجالت می‌کشم" افزود: حدود هشت روز قبل از شهادتش با من تماس گرفت و گفت "از روضه چه خبر؟" گفتم "همه چیز برقرار است و از سخنرانان و مداحان دعوت گرفتیم اما نگران آماده شدن بیت‌الزهرا(س) تا آن روز هستم."

وی افزود: حاج قاسم گفت "نگرانی ندارد روی همین مصالح فرش بیاندازید و روضه حضرت زهرا(س) را برگزار کنید" گفتم "خودتان کی می‌آیید" جواب نداد دوباره سوال کردم گفت "چکار به آمدن من دارید شما روضه را برگزار کنید من باشم یا نباشم مراسم روضه را برگزار کنید."

انتهای پیام/511/ش

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین