نشریه الکترونیکقدیری

امتیاز این صفحه

1

2

3

4

5

«تعارض» فيلمي كه قمي‌ها آن را پس زدند
0.00 (0.0%) 0 votes

آیا این صفحه مفید بود؟

00

امروز در خبرگزاری های داخلی

Please Wait...

اخبار امروز بانکها

Please Wait...

اخبار دستگاه های اجرایی

Please Wait...

پر بیننده ترین اخبار هفته

Please Wait...
نشریه الکترونیکی قدیری، پیش بینی هوا، نرخ دلار، قیمت خودرو

به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد

«تعارض» فيلمي كه قمي‌ها آن را پس زدند

18 بهمن 1398 کد خبر: 13984115358

تماشاگران قمي در دومين روز اكران فيلم هاي برگزيده سي و هشتمين جشنواره فجر به تماشاي «تعارض» ساخته محمدرضا لطفي نشستند، فيلمي كه نتوانست توجه مخاطبان را جلب كند و قمي ها ناراضي سالن سينما را ترك كردند.

به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان قم، «تعارض» از طرفی اولین ساخته محمدرضا لطفی محسوب می‌شود و از طرف دیگر دومین تجربه فیلم‌سازی اوست. لطفی که در گذشته با «روایت ناپدید شدن مریم» طعم اکران را هم چشیده بود، این بار وارد وادی سینمایی شده است. «روایت ناپدید شدن مریم» با آنکه در سینماهای ایران هم به اکران درآمد، اما با پروانه ویدیویی ساخته‌شده بود و ازاین‌جهت است که «تعارض» فیلم اول محمدرضا لطفی محسوب می‌شود و به همین علت هم در بخش نگاه نو جشنواره سی و هشتم حضور دارد.

در «تعارض» با یک فیلم عجیب و متفاوت سروکار داریم که مشابه‌اش در سینمای ایران کمتر یافت می‌شود. لطفی همان‌طور که در فیلم قبلی‌اش نشان داده بود تمایلی به پیروی از سنت مرسوم و جاری سینمای ایران ندارد. بلکه سینما و جهان‌بینی او یکسره در زمره سینمای متفاوت و خاص قرار می‌گیرد. قاعده‌ای که تعارض هم از آن مستثنا نیست.

تعارض فیلم سینمای خاص است و شاید در جذب مخاطب عام چندان موفق نباشد؛ اما از حیث ایده و پرداخت پخته و فکر شده‌ای که دارد می‌تواند مخاطب خاص را به طور کامل راضی کند. به‌ویژه که نوآوری لطفی در بازپرداخت ایده بکرش بسیار ستودنی است و همه پیش‌داوری‌های بیننده از چنین درامی را زیر سوال می‌برد.

از یکی تماشاگران این فیلم که محمد نام دارد و 40 ساله است، نظرش را درباره «تعارض» که می پرسم، سری تکان می دهد و می گوید: «افتضاح بود، تنها 20 دقیقه توانستم تحمل کنم، تعجب می کنم که چطور داوران جشنواره این فیلم را به جشنواره راه داده اند.»

وی می گوید: «تعارض را اصلا نمی توانم فیلم بنامم. واقعا خوب نبود».

خانمی 20 ساله نیز که از سالن خارج می شود، چادرش را تنگ می گیرد و به گفتن این کلمه بسنده می کند که «اصلا خوشم نیامد.»

می خواهم بیشتر توضیح دهد، می گوید: «اصلا نتوانستم با فیلم ارتباط برقرار کنم، فیلمی خاص بود که به ذائقه من خوش نیامد. نفهمیدم که اصلا فیلم می خواهد چه بگوید.»

اما نظر آرش چیز دیگری بود، فیلم را پسندیده بود و گفت: «موضوع های سیاسی را در فیلم خیلی خوب جای داده بود، ولی در کل نتوانستم بفهمم چه می خواهد بگوید و از بخش سیاسی آن خوشم آمد.»

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «احساس می‌کنم دیوونه شدم… یه جورایی به تمام دوربین های مداربسته که دارن آدم رو کنترل می کنن حساسیت پیدا کردم… اونقدر توی این ماجرا غرق شدم که احساس می کنم پشت همه این دوربینا یه نفره…یه نفر که چهار چشمی داره منو نگاه می کنه!»

فیلم سینمایی «تعارض» در روز دوم جشنواره یعنی چهارشنبه ۱۶ بهمن در ساعت ۱۷:۳۰ در سینما ونوس و در ساعت ۱۹:۳۰ در سینما تربیت اکران شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

در ادامه بخوانید

Please Wait...

نظر شما در مورد این مطلب

robotchecker
ثبت نظر

نظرات سایر کاربرین